אאא

כואב לראות חייל מודח בהשפלה כה רבה, כואב לראות חייל מותקף באופן חסר תקדים ע"י מנהיגי מולדתו, החל בראש הממשלה עבור בנשיא מדינת ישראל וכלה במפקדיו  – כאילו המדובר באחרון המחבלים.

כמובן שהוא לא פגע חלילה ביהודי, אבל 'חטאו' היה חמור בהרבה כיון שהעז לתקוף מתוך הגנה מפגין דני ששבר את אצבעותיו ועוד יותר מזה הוא אף תועד בסרטון מגמתי וערוך בקפידה.

יוצר הסרטון המוכשר (שאת המצלמה קיבל כחלק מהעזרה 'ההומניטרית' המתבטאת בחלוקת אלפי מצלמות ע"י ארגוני 'זכויות אדם') שהשכיל להסריט מספר אנרכיסטים בודדים למרות שבמקום נכחו באותה העת כמה עשרות פלסטינים, הוא אף דאג להעלים מאיתנו משום מה את הקטע בו הותקף החייל.

אותו בחור שיצר את הסרטון במטרה אחת והיא להטעות ולהסית את מנהיגי העולם - לא ייחל לעצמו הצלחה כה רבה בדמות הטעיית מנהיגי מדינת ישראל אלו שסא"ל שלום אייזנר יצא בשליחותם להגן עלינו האזרחים, ואלו שלכאורה אמורים להגן עליו בעת הצורך. אך כנראה שסרטון המבושל היטב יכול לבלבל לפעמים גם את מנהיגינו, בכל זאת הם כבר לא צעירים.

השאלה מכל המקרה הזה, איפה המשטרה? הרי זה תפקידה, האם צבא ההגנה לישראל הוקם לצורך פינוי אנרכיסטים החוסמים כביש מרכזי בישראל? צה"ל אינו כוח שיטור ואף אינו מחלקת פרסום לציבור השמאלני. תפקיד הצבא להשתמש בכוח נגד האויב, ולכן כל הפעילות הזו מלכתחילה לא הייתה אמורה להתבצע על ידי אותה יחידה.

נניח ומעשיו של סא"ל שלום אייזנר שגויים, מדוע לפטרו בהשפלה אחרי עבר צבאי כה נרחב ללא הקמת וועדת חקירה ובדיקת פרטי האירוע, וכל זה עוד לפני שהוחלט האם להגיש נגדו כתב אישום? באיזה מקום היו מפטרים אדם בצורה הזו? האם בכנסת ישראל היו מעיזים לפטר נציג טרם עריכת בדיקה והקמת 5 וועדות חקירה מה גם שע"פ עדויות חייליו מדובר באישיות מוערכת וקצין משכמו ומעלה, המבצע כל העת את תפקידיו על הצד הטוב ביותר במסירות רבה. חבל שאחרי שנים של מסירות רבה למען המדינה הוא זוכה לקבל את תודתם של מנהיגיה בצורה קצת שונה.

נסיים בהתבטאויות המקוממות שנשמעו ביומיים האחרונים מפי רה"מ ונשיא המדינה פרס: "חשוב לזכור כי זהו מקרה בודד, ואת המקרה הזה צריך לעקור ולהוקיע". נתניהו: להתנהגות כזו אין מקום בצה"ל ובישראל".

מדבריהם אנו מבינים שבכל מקרה בעתיד בו יותקף חייל בעת מילוי תפקידו עליו לעמוד ולשתוק? לבקש מהצבא להתנהג בסלחנות ובעדינות כלפי מפגעים אלו, זו דמגוגיה עלובה.