אאא

הממטרים הכבדים שירדו ברחבי הארץ בימים האחרונים גובים מחירים רבים מתושבים מקומיים ועוברי אורח. תושבי העיר טבריה קובלים על כך שמאז פרוץ מזג האוויר החורפי הם נתקלים שוב כמו בשנים עברו בתקלות בתשתיות שעלולות לסכן חיי אדם.

גבריאל חוברה, עסקן חרדי שנדרש לסוגיה, אמר בשיחה עם "כיכר השבת" כי תקלות אלו הפכו לקבע בחודשי החורף. "כשזקני טבריה שומעים את המילה 'שיטפונות', הם נזכרים בזיכרונות לא טובים מהעבר - בעיקר באירוע השיטפון שהתרחש במאי 1934 שאז אירע שיטפון שכמותו טבריה לא זוכרת".

"מאז אותו אירוע נעשו אין ספור תיקונים ושיפוצים למבנה של העיר כולל בניית הרחובות לרוחב ולא לאורך. כך שהרחובות לא יהפכו להיות תעלות לכיוון הכנרת", הוא מספר. "מאז ועד היום כל נושא התשתיות בטבריה הוא הנושא המרכזי בכבישים או בניה רוויה חדשה שבונים". הוא מוסיף.

לדבריו, "העיר התחתית באזור בתי הכנסת הטיילת ובתי המלון וכן כמה שכונות וותיקות אחרות בהם התושבים משתמשים באותם תשתיות ישנות מאוד וכתוצאה מכך כשבור ביוב מתפוצץ, הסיפור הופך לסבוך מאוד".

התיאור המדובר הביא ככל הנראה לכך שאתמול (ראשון), היו הצפות כבדות באזורים שונים בעיר ולכן הוא אומר ש"הגיע הזמן לעשות בדק בית של כלל הגורמים הרלוונטיים, כיצד ניתן לתקן את התשתיות של תעלות הניקוז בעיר". זאת משום שלדבריו, "באם הגשם היה יורד במשך כמה שעות, העיר הייתה מושבתת לחלוטין וייתכן אף שההצפות היו מגיעים לבתים עצמם".