אאא

לאחר שנים של סחבת ונזק של מיליוני שקלים לרוכשי הדירות בפרויקט 'בנין שלם' בבית שמש, עלו בשעות הבוקר (שני) הטרקטורים למתחם גולובנציץ' בו נבנה הפרויקט והחלו בעבודות הפיתוח שימשכו שבועיים.

כ-150 מפגינים הגיעו למתחם בניסיון לחבל בעבודת הפיתוח בטענה להימצאות קברים במקום, זאת למרות שהעבודות נערכות באישורו של ראב"ד 'העדה החרדית' הגר"מ שטרנבוך וגדולי ישראל.

ההפגנה התפשטה חיש מהר לרחובות בית שמש ולירושלים, כאשר מפגינים הבעירו פחי אשפה וחסמו את הכבישים. המשטרה עצרה 19 מהמפגינים.

מול המפגינים התייצבו ראשי פרויקט 'בנין שלם', בראשות הרב משה פרנק שהודיע כי יישאר במקום עד לסיום העבודות. למקורביו, אמר פרנק כי "הגיע הזמן לשים לדבר הזה סוף".

"מאות הרוכשים שסמכו עלי מגיעים אלי מידי יום ובוכים לי שאין להם לחם לאכול. יש לנו פסקים מכל גדולי ישראל שמאפשרים את העבודות. האם אנחנו צריכים להרוג 300 משפחות בגלל תאוות בצע של כמה חוליגנים?".

בשיחה עם "כיכר השבת", אומר הקבלן החרדי הפועל במתחם כי "החפירות מתבצעות בשטחים שנבדקו שבע בדיקות כפי שלא נעשה מעולם בשום מקום בעולם ולא נמצא שמץ סימן למשהו. בוודאי לא לקברי יהודים. למרות זאת, אתרא קדישא מונעת את העבודות כבר שנתיים בלי שום הסבר כל שהוא".

"כל נקודה שיש בה איזה שהוא סימן נשמרת ותיבדק בזהירות מקסימאלית שלא יהיה שום פקפוק. אני מבין שהציבור לא מצליח להתחבר לנתונים על קברים ואנשי אתרא קדישא עושים מסך עשן, אבל מי שמכיר את הנתונים, יודע שהכל שקר וכזב, הכל פרוטקשן, אני מרגיש כאן תחושת שליחות להציל את כספם של יהודים שנעשקים על ידי אנשי בליעל", אומר הקבלן.

אנשי 'בנין שלם' מבהירים בשיחה עם "כיכר השבת" כי הם יעבדו ברציפות עד לסיום העבודות, ולא יעצרו בשום מקרה.

צילומים: יעקב לדרמן.
צילומים: יעקב לדרמן.