אאא

לא שוכח: הרב אורי זוהר, היה לפני ארבעים שנה מגדולי כוכבי השחקנים הישראלים, עד שחזר בתשובה והפך למרצה פופולארי, אך למרות זאת את חבריו הטובים מתחילת דרכו הוא לא שוכח.

מאז ועד היום, רושם הרב אורי זוהר בסוף הסידור שלו, שם אחר שם של חבריו הטובים שנפטרו, אומר עליהם קדיש ומתפלל לעילוי נשמתם מידי יום.

העיתונאית סיון רהב מאיר פרסמה בסוף השבוע ב'ידיעות אחרונות' כי בכל פעם שהולכת לעולמה דמות תרבות ישראלית ותיקה, הרב אורי זוהר הולך ומברר את שמו המלא ושם אמו של השחקן.

בסוף הסידור שלו יש רשימה ארוכה וצפופה של כוכבים כאלו שהלכו לעולמם. "אלו השמות של כל החברים שאני אומר עליהם קדיש, הם מגיעים לשם למעלה, ואני מנסה לעזור להם כאן, אני לא יודע אם יש מי שיאמר עליהם קדיש, אני רק יודע שזה מביא לנשמה שלהם המון תועלת, שם זה הרי עולם האמת", הסביר הרב אורי זוהר לסיון רהב מאיר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"הפסטיבלים שעושים להם פה כבר לא משנים", הוסיף הרב אורי זוהר, "כל המדינה נפרדת מהם בשירים ופזמונים, במוספים מיוחדים, ובשמות של רחובות, אבל כל זה כבר לא אכפת להם, אז באתי לעזרת חבר, זה החסד הכי גדול לעשות לנשמה, חסד של אמת".

רשימת השמות בסידורו של הרב זוהר ארוכה, בין השמות ניתן למצוא את, 'אריה בן אלכסנדר' - אריק לביא, 'ישראל בן שלמה' - פולי מהגשש החיוור, 'אברהם בן יעקב' - אייבי נתן, 'יוסי בן מאיר' - יוסי בנאי, 'משה בן ישראל' - דן בן אמוץ, 'ישעיהו בן שמואל' - שייקה אופיר.

ביום רביעי בשבוע שעבר, בזמן שקברו את הפזמונאי חיים חפר, הרב אורי זוהר הוסיף שם נוסף לרשימת השמות בסידורו: "חיים בן יששכר".