אאא

לאחר פגישה שקיימו היום, אומרים בקוורטט "אנו מודאגים מאלימות המתנחלים וההסתה בגדה המערבית".

בפגישה, שהתקיימה בוושינגטון השתתפו מזכירת המדינה האמריקאית הילרי קלינטון, שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב, הממונה על מדיניות החוץ באיחוד האירופי קתרין אשטון, מזכ"ל האו"ם באן קי מון, שליח הקוורטט טוני בלייר, ושר החוץ הירדני נאסר ג'ודה.

בתום הפגישה ציינו לשבח בקוורטט את כוחות הביטחון הפלסטינים ש"שומרים על החוק והסדר" בגדה המערבית. ומתחו ביקורת על המשך ההסתה, על הבניה בהתנחלויות, ועל ממה שהם מכנים "אלימות המתנחלים".

"הקוורטט מביע את דאגתו מאלימות מתנחלים וההסתה המתמשכת בגדה המערבית. אנו קוראים לישראל לנקוט בצעדים אפקטיביים, ולהביא מבצעי מעשים כאלה לדין"

עוד קראו בקוורטט לישראל: "להקל על פיתוח חברתי וכלכלי של 'שטח C' איזור בעל חשיבות קריטית עבור קיומה של מדינה פלסטינית בעתיד, ועבור מתן אפשרות לתושבים הפלסטינים לחיות חיים נורמליים".

בקוורטט גינו גם את ירי הטילים מעזה לישראל בסבב הלחימה האחרון בדרום.

לסיום קוראים בקוורטט לרשות הפלסטינית ולישראל להמשיך ולקדם את המשא ומתן. ולשם כך נקראת ישראל להפסיק את הבניה בהתנחלויות. "אנו מביעים דאגה מצעדים חד צדדיים. דוגמת המשך הבניה בהתנחלויות. המשא ומתן היא הדרך היחידה לפתרון הסכסוך

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לקריאת הקוורטט לצדדים לשוב לשולחן המשא ומתן, וכתב בדף הפייסבוק שלו: "ישראל מברכת על הודעת הקוורטט הקוראת להמשך שיחות ישירות בין ישראל לפלסטינים ללא תנאים מוקדמים". 

עוד ציינו אנשיו של נתניהו "בפגישתו בשבוע הבא עם משלחת פלסטינית, יציע ראש הממשלה בנימין נתניהו להעלות את דרג השיחות ולקיים אותן באופן ישיר עם אבו מאזן".