אאא

היום (רביעי) צפוי להתקיים טקס השקה של שכונת גאולה, זאת לאחר שיפוץ מאסיבי שנערך בחודשים האחרונים בשכונה.

בטקס צפויים להשתתף בין היתר ראש העיר ניר ברקת וסגן ראש העיר יוסי דייטש.

אך יש כאלו שמתכננים להרוס את האירוע, ל'כיכר השבת' נודע כי מספר קיצונים מאנשי הסיקריקים מתכוננים להגיע לטקס ההשקה ולהרוס את החגיגה. הסיקריקים יקיימו במקום הפגנה כנגד ראש העיר והנציגים החרדיים.

המפגינים, ימחו נגד הכוונה להפוך את שכונת גאולה למרכז מסחרי עירוני, והכוונה של העירייה לחלק חוברות שיקראו לציבור לבא ולערוך את הקניות בכל השנה ובפרט בתקופת החגים בשכונת גאולה, מה שלטענת המפגינים 'מטמא את השכונה'.

בכדי למשוך את הציבור לבצע קניות בשכונה, מתכוננת העירייה לחלק בימים הקרובים 'קופונים' מיוחדים לתושבי ירושלים, קופונים שיעניקו הנחות שונות בחנויות בגאולה.

בעקבות כוונתם של הקיצונים לקלקל את האירוע, כוחות משטרה יערכו מחר בכוחות מתוגברים בשכונה וישמרו על הסדר זאת במידה ואכן הקיצונים יגיעו וינסו לתקוף מילולית את ראש העיר וחברי המועצה.

יצוין, כי רק בראשית השבוע (ראשון) קיצוני מאה שערים ניפצו שמשה של ניידת משטרה שהגיעה לשכונה בכדי לטפל יחד עם כוחות כיבוי אש בשריפה שפרצה במקום.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כזכור בעבר, גם יו"ר ועדת הכספים משה גפני וחבר-הכנסת אורי מקלב, הותקפו על-ידי חבורת ה"סיקריקים" 

גפני ומקלב, שהיו בדרכם למעונו של כ"ק האדמו"ר מסלונים בירושלים כדי לדון איתו בהתפתחויות ב"פרשת עמנואל". בדרכם, הם עברו במאה שערים - שם הותקפו על-ידי הקיצונים.

השניים, שהיו בהלם מהמתקפה, נסו כל עוד נפשם בם - לבית-הכנסת של חסידות סלונים. ה"סיקריקים" המתינו לשניים מחוץ לבית-הכנסת, כשהם מנסים לארגן הפגנה ספונטנית.

רק לאחר התערבות כוחות הביטחון, הם חולצו מבית המדרש 'סלונים' אל מחוץ לשכונה.

כאמור, מחר, כך נודע ל'כיכר השבת', מתכוונים קיצוני השכונה, לבצע פרובוקציה באירוע לרגל סיום שיפוץ שכונת גאולה.