אאא

ההודעה הדרמטית שהוציא אמש (ראשון) דובר מחלקת המדינה האמריקאית פיליפ קרוולי לפיה ראש-הממשלה בנימין נתניהו התחייב לארה"ב שלא נבנה במשך שנתיים בשכונת רמת-שלמה בירושלים, לא הוציאה מהכלים את בכירי ש"ס.

שר השיכון אריאל אטיאס הכריז במהלך נאומו בשבוע שעבר מעל בימת הכנסת, כי "ההקפאה מורגשת ברמת-שלמה" - כך שההודעה הדרמטית לא הפילה מהכיסאות את בכירי ש"ס.

בבית הלבן לא לקחו בחשבון כי באותה שעה חגגה הצמרת השס"ית  בבר-המצווה לבנו של הרב משה יוסף ראש מערכת הכשרות "בד"ץ - בית-יוסף" שהתקיימה אמש (ראשון) באולמי "האופרה" בבירה, בה נכחו כל המי ומי בתנועה הקדושה.

 

שר הפנים ויו"ר התנועה אלי ישי שנקע מספר שעות קודם את רגלו, היה נראה זחוח מתמיד.

כמוהו חברו לסיעה, השרים אטיאס, מרגי ונהרי - כלל לא היו נראים מודאגים. שיחות הקרבה בין נתניהו לאבו-מאזן אינם מרגשים את שרי התנועה.

בכיר בתנועת ש"ס עמו שוחחנו בצהריים (שני) מספר על המתחולל מאחורי הקלעים.

"תנועת ש"ס מתנגדת להקפאה בבירה. גם אלי ישי לא הפך את עורו", הוא אומר ומסביר: "בכירי התנועה הגיעו בימים האחרונים להסכמה עם ראש-הממשלה נתניהו שכעת לא מדברים הרבה".

לדבריו, "אנו מדברים בשפת הסימנים, ברמזים. אין הצהרות, אין דיבורים מיותרים שעלולים להכעיס את היושבים בבית-הלבן".

"בנוסף", מציין אותו גורם בכיר בש"ס, "בשטח אין הקפאה. תוכנית בנייה ברמת שלמה שעד-כה עברה ללא קושי במשרד השיכון, תצטרף מעתה אישורים ממשרד ראש-הממשלה. רק שם מקבלים החלטות כעת". 

"בד בבד", מגלה הבכיר, "במשרד השיכון שוקדים בימים אלו על תוכניות לשיווק פרויקטים בשכונת רמת-שלמה".

אותו בכיר מעדיף שלא להתחייב על מועד בו ישווקו אלפי יחידות הדיור, אך מסביר כי ממתינים עד יעבור זעם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מה שכן, הוא מבטיח, שרי ש"ס לא יישבו וימתינו בחלוף מקץ שנתיים ימים. "יש הסכמה שבשתיקה, בשל המצב הרגיש שנוצר בין ישראל לארה"ב", הוא מסביר בשנית.

 

בנוסף לרצון הטוב שמגלה נתניהו כלפי אובמה, בהסכמתו לגשת למו"מ, בין נתניהו לשרי ש"ס שוררת תמימות דעים לגבי הכישלון הצפוי  בשיחות הקרבה בין ישראל לפלסטינים.

"נתניהו מנסה לשמור כעת על נכונות כלפי הנשיא אובמה, לפיכך צייד את האמריקנים בחבילות שי לרגל השיחות", מטעים הגורם. 

אותו גורם מקווה כי מספר שעות לאחר שאבו-מאזן ופמלייתו יעזבו את שולחן הדיונים בקהיר, כשברקע יישמעו קולות הדי הנפץ של פיצוץ המו"מ, באותה שעה, ראש-הממשלה ייכנס ללשכתו וייפתח את הברזים.