נתניהו. משגר איום (צילום: פלאש 90)
נתניהו. משגר איום (צילום: פלאש 90)

הכדור נמצא כרגע בידיים של ש"ס, ועל פיה ישק דבר. שריה טרם החליטו כיצד ינהגו בהצבעה על הארכת ההקפאה לכשתבוא, וראש-הממשלה מודע היטב לכוח שהם נושאים בידיהם.

כלפי חוץ, אומרים בסביבתו של בנימין נתניהו כי להערכתם, שרי ש"ס ימנעו בסופו של דבר בהצבעה הגורלית ויעניקו רוב להצעת ראש הממשלה.

אלא שבשטח המציאות שונה: גם יו"ר ש"ס, אלי ישי וגם שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס, מבהירים כי ההכרעה לא נפלה והם ממתינים להחלטתו של נשיא מועצת חכמי התורה, מרן הרב עובדיה יוסף.

לדבריהם, כל עוד נתניהו עצמו לא גיבש סופית את צעדיו, הגר"ע לא יכול להגיע לכדי החלטה סופית.

ונתניהו חושש. מאוד. היום הוא ייפגש עם יושבת ראש האופוזיציה, ציפי לבני, כדי לאותת לש"ס שבמידה ויסכלו את תוכניתו הוא יכול לגבש ממשלה חדשה - בלעדיהם.

אבל בינתיים ראש הממשלה נתקל בקשיים גם מול ארה"ב, שמתקשה לאשר את בקשת ש"ס לחדש את הבנייה במזרח ירושלים. ויש גם את נושא מטוסי הקרב, שנותר במחלוקת.

נכון לעכשיו, למרות תחושת התקוממות שעולה מן השטח ובביתו פנימה של נתניהו - הליכוד, נראה כי ממשלתו יציבה. התחושה היא שגם את המשבר הזה נתניהו יצלח. ובכל זאת, אין לדעת כיצד דברים יתפתחו.

אטיאס: ההקפאה נגמרה? שקר

ובינתיים, אריאל אטיאס יוצא לקרב. בראיון למרדכי לביא ברדיו קול חי הודיע השר אטיאס כי ש"ס דורשת אישור מכרזים לבנייה ביהודה שומרון וירושלים לאחר תקופת ה-90 יום של ההקפאה הנוספת.

אטיאס אמר: "לא מספיק שנתניהו יגיד ´בסדר´, היינו כבר בסיפור הזה. אנחנו צריכים לתרגם את זה למעשים, כי אין חכם כבעל הניסיון".

לדבריו, "אם לא יאשרו מכרזים אחרי היום ה-91 של ההקפאה, אנחנו צריכים להתנגד בתוקף ולמנוע מזה לעבור.

"לא יצא מכרז אחד ביו"ש מאז הקמת הממשלה, בתקופת אולמרט יצאו בממוצע 3,000 דירות בשנה. בירושלים יש הקפאה בפועל היום, יש נוהל שאי אפשר להוציא מכרז בירושלים בלי לעבור ועדה בלשכת ראש הממשלה".

על יחסי ישראל וארה"ב: "ישראל חוששת מהאמריקנים וצריכה אותם. הם העלו את הפלסטינים על עצים גבוהים ועשו סגר על כל האזור הזה.