אאא

עוד ועוד פרטים נחשפים על דמותו של הרוצח המתועב לוי ארון, אך גם בהם אין די בכדי לשפוך פרטים על המניעים שהובילו אותו לטבח המזעזע.

גרושתו הראשונה של לוי, דיאנה, הכלואה בכלא פדרלי על עבירות הונאה אומרת בראיון ל"ניו-יורק פוסט" כי בעלה לשעבר הינו "סוציופט קר" וצריך לעמוד לדין על מעשיו הנוראים. לדבריה, לוי שפוי לגמרי ואינו יכול לטעון כי אינו אחראי למעשיו.

"הוא הרג ילד קטן, רק בשל הצורך להיות מפורסם", מאבחנת גרושתו של לוי, "כל חייו הוא האמין כי יהיה זמר מפורסם ואף כתב שירים. כנראה בגיל 35 כשהבין שלא יצליח, ניסה להתפרסם בדרך הנוראה והמוזרה הזאת".

ביום שלישי הלך לוי כרגיל לעבודתו בחנות לחומרי בניין, כאילו לא היה אחראי על מעשה מזוויע, לא אנושי בעליל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אחד מהעובדים מספר כי הרוצח השתתף בתפילות ובאמירת פרקי התהילים לזכותו של לייבי ז"ל, לאחר שככל הנראה כבר רצח אותו. "לאחר התפילה כשאמרו את שמו של לייבי, תיקן לוי את החזן ואמר לו כי צריך להגות את שמו של לייבי אחרת וכי החסיר אות".

ובתוך כך, כלי התקשורת בארה"ב יוצאים מגידרם ומסקרים את הקידוש ה' שחוללה משפחתו של לייבי קלצקי. הם מתפעמים מהעובדה כי בעיצומם של ימי השבעה הקשים מנשוא על הרצח הטראגי והנורא של בנם לייבי ז"ל, לא שכחו הוריו ומשפחתו להוקיר תודה ולהודות לרשויות החוק ולאלפי המתנדבים שהתגייסו בכל ימי החיפושים למען בנם.

"אנו אסירי תודה לה'", כותבים בני משפחת קלצקי, "ורוצים גם להודות לכולכם - לחברים, לשכנים שלנו ולכלל תושבי ניו יורק ובפרט לכל המתנדבים המסורים ולכל רשויות המדינה שסייעו לנו".