אאא

הקרב על ראשות העיר אלעד: לאחר שהיה נראה ביממה האחרונה כי יו"ר ש"ס אריה דרעי הצליח לשלוף ולהביא את יוסי שטרית לתפקיד ראש העיר בהסכמה עם רחוב חזון איש 5, ברגע האחרון דרעי חוזר בו, ומבקש להשיב את ראש העיר לשעבר צביקה כהן לתפקיד הנחשק.

בשעות האחרונות, קיים דרעי ישיבה מיוחדת בלשכתו שבהר חוצבים בירושלים באשר לבחירות לראשות העיר אלעד, במהלך הפגישה עם בכירי עסקני ש"ס, ביקש דרעי להוריד מסדר היום את מועמדותו של יוסי שטרית, ולהחזיר את צביקה כהן למירוץ.

ההכרעה הסופית טרם נפלה, אך נראה כי העיר החרדית אלעד הולכת לקראת מלחמה בין המגזרים הספרדים והאשכנזים, כאשר ביהדות התורה צפויים להתנגד למועמדותו של כהן, וולהעניק את תמיכתם לסגן ראש העיר המכהן ישראל פרוש, מה שיגרום למאבק אדיר בין המפלגות.

יצוין, כי כעת בתנועה הספרדית מתחוללת סערה של ממש, כאשר הרב מרדכי מלכא - רבה של העיר אלעד מתנגד למינוי של כהן, ועד כה ניסיונות דרעי לשכנעו לתמוך במועמדות עלו בתוהו.

כזכור, הבוקר היה נראה כי הסאגה בעיר אלעד הולכת לקראת רגיעה, וזאת לאחר שדרעי הציע את מועמדותו של יוסי שטרית המקורב ל'דגל התורה', אולם ב'דגל התורה' העבירו בשעות האחרונות מסרים לדרעי, לפיהם אינם מעוניינים במועמדותו של שטרית, בכך נכשל דרעי בניסיונו להביא מועמד המוסכם על שני הצדדים.

בנוסף, מקבל דרעי משעות הבוקר עשרות טלפונים ופניות מעסקני הציבור הספרדי באלעד וביתר עילית, המבקשים שלא למנות את שטרית לתפקיד כשלטענתם הסיבה היא שהמועמד אינו מחובר דיו לציבור הספרדי. 

בינתיים, גם במסדרונות משרדי ש"ס מתחוללת דרמה כאשר בכיר בתנועה הודיע כי הוא מתנגד למועמדותו של צביקה כהן, וביקש להעמיד את צוריאל קריספל לתפקיד.

כך או כך, ההכרעה הרשמית בדבר מועמדה של תנועת ש"ס לראשות העיר אלעד אמורה להתקבל תוך ימים ספורים.