אאא

בצל המאמצים להגיע להפסקת אש בין ישראל לחמאס לאחר 15 ימים של לחימה מתמשכת, הקרב נגד הטרור ברצועת עזה לא פוסק וממשיך לגבות מחיר גם מחיילי צה"ל.

לפנות בוקר (שלישי) הותר לפרסום כי אתמול בשעות אחר-הצהריים נהרגו שני חיילי צה"ל ברצועת עזה, ובכך מספר החיילים שנהרגו מאז תחילת המבצע עומד כעת על 27 הרוגים, הי"ד.

בנוסף, במהלך הלילה נפצעו שלושה חיילי צה"ל באורח קשה וארבעה חיילים נפצעו באורח קל במהלך הפעילות של הכוחות ברצועת עזה. לאחר חצות הלילה הותר לפרסם כי לפנות בוקר אתמול, מפקד יחידת אגוז, נפצע באורח קשה ברצועת עזה.

במהלך הלילה הותר גם לפרסם את שמו של לוחם בחטיבת הנח"ל רב סמל עודד בן סירא הי"ד, בן 22 מניר עציון, שנהרג בהיתקלות אתמול אחר הצהריים.

רב-סמל עודד בן סירא הועלה מדרגת סמל-ראשון לדרגת רב-סמל לאחר מותו. הלוויתו תיערך היום בשעה 17:00 בבית העלמין בניר עציון, בחלקה הצבאית.

סמל-ראשון יובל הימן הי"ד, לוחם בגדוד 'גפן', בן 21 מאפרת, יובא למנוחות בשעה 11:00 בחלקה הצבאית בבית העלמין בהר הרצל.

רב-סמל בכיר בייניסיאן קסהון, לוחם בחטיבה הצפונית של אוגדת עזה, בן 39 מנתיבות, יובא למנוחות בשעה 13:00 בחלקה הצבאית בבית העלמין בנתיבות.

במהלך לילה שוגר מטח רקטות לעבר העיר באר שבע. רקטה אחת יורטה על-ידי מערכת 'כיפת ברזל', ושלוש רקטות נוספות נפלו בשטחים פתוחים.

למרות מחיר הדמים הכואב, צה"ל ממשיך בפעילותו הרחבה ברצועת עזה כדי למגר את הטרור ולהשיב את השקט לערי ישראל.

הלילה, תקפו כוחות צה"ל מעל ל-100 מטרות טרור ברצועת עזה ובשכונת סג'עייה. 20 מחבלים חוסלו הלילה בידי הכוחות.

מאז תחילת המבצע הקרקעי חוסלו 186 מחבלים ו-28 מחבלים נעצרו והועברו לחקירת השב"כ. מאז תחילת מבצע "צוק איתן", הותקפו 3,200 מטרות טרור ברצועת עזה.

בנוסף, עד כה חשפו לוחמי צה"ל 23 מנהרות ו-66 פירי מנהרות ברצועת עזה.

משרד הבריאות בעזה מדווח כי הלילה נהרגו 12 פלסטינים ברצועה. מתחילת המבצע, לדבריו, נהרגו 538 פלסטינים ו-3,640 נפצעו.

בצל הלחימה העזה, נמשכים המאמצים להשיג הפסקת אש. מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, הגיע הלילה למזרח התיכון כדי לקדם הפסקת אש.

גורם אמריקני בכיר אמר הלילה כי "המאמץ להשיג הפסקת אש בזמן הזה צפויה להיות קשה יותר מאשר ב-2012". לדבריו, "המטרה שלנו היא להשיג הפסקת אש כמה שיותר מוקדם. אנחנו לא מצפים שזה יהיה קל. זו דינמיקה מורכבת. האזור יותר מפולג מבעבר".

קרי, הגיע הלילה לקהיר, ובמסיבת עיתונאים עם מזכ"ל האו"ם באן קי-מון, אמר: "אנחנו מאוד מודאגים מההשלכות של תוצאות הפעולות הישראליות הנכונות והלגיטימיות כדי להגן על עצמה. אין מדינה בעולם שיכולה לשבת בצד בזמן שטילים נורים לעבר ומנהרות נחפרות עבור מחבלים שיעברו בה כדי להרוג אזרחים. עם זאת, כמו בכל קונפליקט, יש דאגה כלפי אזרחים, ילדים ונשים, שנקלעים למערכה הזו".

"אי אפשר לפתור שום דבר ללא הפסקת אש קבועה ולא זמנית, בלי לדון בנושאים הללו וזה מה שאנחנו מתכוונים לעשות", אמר קרי והבטיח להעביר 47 מיליון דולר לפלסטינים - 15 מיליון יועברו לאונר"א - סוכנות האו"ם לפליטים ו-32 מיליון דולר יגיעו מהסוכנות האמריקנית לפיתוח בינלאומי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

במהלך היום יגיע מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי לישראל יחד עם מזכ"ל האו"ם באן קי-מון. השניים ייפגשו בנפרד עם ראש הממשלה בנימים נתניהו ובכירים נוספים.

ערוץ טלוויזיה פלסטיני המזוהה עם הג'יהאד האיסלאמי דיווח הלילה כי הבוקר תיכנס לתוקף הפסקת אש למשך חמש שעות החל מהשעה 10:00. גורמים בישראל לא אישרו את הדיווח.

אמש דיווחה רשת 'אל-מיאדין' הלבנונית כי היום ייחתם בקהיר הסכם "הודנה" הומניטרי ארוך טווח שיכיל סעיף על הסרת המצור מעזה אך ללא קביעת מועד מוגדר לפתיחת המעברים. חמאס הכחיש זאת.

הבית הלבן שב והדגיש כי ישראל יש את הזכות להגן על עצמה אך עליה לפעול ביתר שאת למניעת פגיעה בחפים מפשע. "ההסלמה הזו מבהירה שעל ישראל לנקוט בצעדים רבים יותר על מנת לעמוד בסטנדרטים של עצמה בהגנה על אזרחים", אמר דובר הבית הלבן, ג'וש ארנסט.