אאא

המאבק על תקציב הביטחון שנמשך שבועות אחדים בין משרד האוצר לבין משרד הביטחון הביא להתערבותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. אתמול (רביעי) בשעות אחר הצהרים הגיעו שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון ושר האוצר, יאיר לפיד, לפגישה משותפת עם נתניהו ודנו במשבר.

ראש הממשלה ביקש מהשניים להפסיק את ההתקפות הדדיות בעניין תקציב הביטחון והבהיר לשרים כי בכוונתו לפעול בשבועות הקרובים להגיע להשגת הסכמות בנושאים השנויים במחלוקת וכי עד אז על הצדדים לשמור על דיון ענייני.

בתוך כך דווח הבוקר (חמישי) בעיתון "ישראל היום" כי בעקבות הקיצוץ בתקציב הביטחון, הוחלט בצה"ל על ביטול טיסות שאינם בעדיפות מבצעית גבוהה, כבר משבוע הבא. מדובר בטיסות לאיסוף מודיעין על יעדים שאינם בעדיפות גבוהה.

החלטה זו מגיע לאחר שבחיל האוויר הודיעו לחיילי המילואים כי טיסת האימון שאמורה הייתה להתקיים בתקופה הקרובה במסגרת טיסות האימון שלהם פעם בשבוע, לא תתקיים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

החיילים קיבלו מסרון ובו נכתב כי הפסקת האימונים תיערך לפחות בשלושה חודשים הקרובים כל זאת בעקבות קיצוץ בתקציב הביטחון.

מיום ראשון יופסקו כל טיסות האימונים לאלתר, כמו כן הודיעו בצה"ל על ביטול תרגיל מפקדות רחב היקף שתוכנן להתקיים בתקופה הקרובה ועצירת אימונים בפיקוד העורף. טיסות ההובלה יבוטלו אף הם.

החלטה זו הינה דרמתית מבחינה צבאית משום שחיילי המילואים לא יתורגלו למצב מלחמה, דבר העלול לגרום אף לירידה במוטיבציה לשירות מילואים של החיילים ולמוכנותם לקרב.