אאא

הבנקים נכנסים להייטק: אחרי בנק לאומי גם בנק הפועלים מרחיב את שירותיו לתעשיית ההייטק וממנה את יוסי ויניצקי לממונה על תחום זה בבנק.

ויניצקי, בכיר בתחום הון הסיכון הישראלי מזה 20 שנה. בתפקידו האחרון שימש ויניצקי 14 שנים כסגן נשיא וכשותף בכיר בקרן הון הסיכון "אתגר", המנהלת 200 מיליון דולר. לפני כן היה ויניצקי בקרן "יוזמה" הממשלתית שהופרטה.

הקמת מערך ההיי-טק, שיהיה כפוף לחטיבה הקמעונאית, והצטרפותו של ויניצקי היא חלק מהכוונה של פועלים להעמקת הפעילות בתחום הטכנולוגיה והרחבת סל מוצרים בנקאיים כך שיתאימו לחברות סטארט-אפ.

תחום ההייטק הופך להיות תחום חם במערכת הבנקאית ושני הבנקים הגדולים מתחרים עתה בתחום. בחודש מאי האחרון הקים בנק לאומי את חברת הבת "לאומי-טק" בניהולה של יפעת אורון בכדי לתת מענה לאותן חברות סטארט-אפ וטכנולוגיה.

"ישראל, כמשק הצמא לצמיחה, חייבת לטפח את הקטר הטכנולוגי, כדי שימשיך להוביל אותנו לצמיחה מהירה", ציין קינן עם מינויו של ויניצקי. המינוי של יוסי ויניצקי, מבכירי תעשיית הון הסיכון, מהווה צעד חשוב נוסף להרחבת פעילות הבנק לקידום תעשיית ההיי-טק בישראל".

ויניצקי, נשוי + שלושה, בוגר תואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב ותואר ראשון בהצטיינות בהנדסת מכונות, גם כן מאוניברסיטת תל אביב, נבחר במשך שלוש תקופות רצופות כחבר במועצת המנהלים של ארגון קרנות הון הסיכון בישראל.