אאא

הקרב על ירושלים: המגעים להשגת תמיכה חרדית במשה ליאון במרוץ לראשות עיריית ירושלים, נמשכים.

בשעה האחרונה (חמישי) הגיע ח"כ אביגדור ליברמן מראשי 'הליכוד ביתנו' לביתו של הגאון רבי שמואל אויערבך, בשכונת שערי חסד בירושלים, בניסיון לשכנעו לתמוך במועמדותו של משה ליאון לראשות העיר.

הגר"ש אויערבך תומך במפלגת "בני תורה" שמועמדה חיים אפשטיין מתמודד בעצמו לתפקיד, בהוראתו הישירה של הרב אויערבך, כשבעיתון "הפלס" אף נכתבו בשבועות האחרונים מאמרים חריפים כנגד התמיכה בליאון וזאת בשל הטענה על מעורבותו בחוק הגיוס כנגד תלמיד הישיבות.

ל"כיכר השבת" נודע כי מי שתיווך בין ביתו של הגר"ש אויערבך לאביגדור ליברמן הוא איש העסקים הרוסי אולג מליס הנחשב למקורב ביותר לליברמן ומנגד נמנה על מקורביו של הגר"ש אויערבך.

לאחר מספר דקות, תמה פגישת ליברמן עם הרב אויערבך, ומשם, הוא פנה לשכונת בית וגן, לפגישה יחד עם איש העסקים אולג מליס יחד עם מקורביו של הגר"ש, יוסף פטרוב, ישראל ויזל, חיים לייב אויערבך ונתי גרוסמן.

לאחר כשעה, הסתיימה פגישת הצדדים ללא סיכום.

יצויין כי בניגוד לכך הביעו מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן ומרן הגר"ח קנייבסקי תמיכה בליאון וקיבלו אותו בביתם, אך אמש, בישיבת 'מועצת גדולי התורה', לא הובעה תמיכה מפורשת בשמו, אלא רק נאמר כי יש "לפעול לבחירת המועמד בעל הסיכויים הרבים המקורב לדת שיפעל למען שמירת צביונה הרוחני של ירושלים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

העובדה שהפלג הירושלמי התמיד בסירובו העיקש לתמוך במשה ליאון הקשתה על איחוד כל הציבור החרדי מאחורי מועמדותו והדבר גרם לקשיים בגיוס תמיכה מכל רבדי הציבור החרדי.

בימים האחרונים, אביגדור ליברמן, שמריץ את מועמדות ליאון הנחשב למקורביו, נכנס לעובי הקורה והחליט לטפל בעצמו ב"משבר" מול החצר הירושלמית.

לדברי גורמים בסביבתו ששוחחו עם "כיכר השבת", בניגוד לשמועות אין מדובר במאמצי תיווך בין 'דגל התורה' לתנועת 'בני התורה' או בין חצרותיהם של גדולי ישראל השונים אלא במאמץ נקודתי להגיע להסכמה משותפת סביב מועמדותו של ליאון.

לדבריהם המגעים נערכים בהסכמת גורמים בכירים בתנועת דגל התורה ובאישורם. 

על-פי ההערכות יקשה על אנשי הפלג הירושלמי לסרב לבקשתו של מליס להביע תמיכה בליאון וזאת בשל הקשרים ההדוקים שלו לחצר הרב.