אאא

נגנז חלומה של רשימת "בני תורה" לרוץ עם האותיות 'עץ'? ועדת הבחירות בעיריית ירושלים, פסלה אמש (שני) למפלגה להשתמש באותיות 'עץ' בפתקי הבחירות שלהם.

הוועדה התכנסה לאחר שח"כ איברהים  צרצור העומד בראשות רשימת "עם", שלח מכתב לוועדה בו הודיע כי אינו מאשר לרשימת "בני תורה" להשתמש באות 'ע'. במגביל גם רשימת אומ"ץ הגישה הסתייגות על השימוש באות 'ץ'.

בהצבעה שקיימה הוועדה, 15 חברים הצביעו נגד השימוש באותיות 'עץ', ורק אחד תמך. בכך, נפסלה האפשרות של המפלגה להשתמש באותיות הללו.

במפלגה מסרבים לקבל את התוצאה באומרם כי להצבעה אין תוקף מפני שפקיד הבחירות הממונה על הנושא, לא אמר את דברו, כך לפי דברי חיים אפשטיין יו"ר המפלגה: "בינתיים השם אצלנו", הוא אומר בשיחה שקיים הבוקר עם "כיכר השבת".

"לאור הנתונים שקיבלתי כי ועדת הבחירות המקומית לא מחויבת לקבל את החלטת ועדת הבחירות המרכזית, הכול תלוי בהחלטת פקיד הבחירות, ונכון לרגע זה אותו פקיד אישר לנו להשתמש באותיות. עד מחר הוא אמור להחליט סופית ולאחר מכן יש זכות ערור עד ה-6 באוקטובר", מוסיף אפשטיין.

יו"ר המפלגה בטוח כי התוצאה מחר לא תשתנה וכי מי שיצטרך להתמודד עם הכישלון יהיו אלו שמערימים עליהם קשיים בדרך אל "הניצחון" כלשונו. "אני לא חושב שמחר אנחנו נהיה אלה שנצטרך לערער על התוצאה".

אפשטיין נסמך על הטענה כי בליל הגשת הרשימות הוא שוחח עם ראש מתנגדיו, חה"כ מסיעת "עם" שאישר לו להשתמש באותיות, ואף שלח לו מכתב בנושא אותו הציג לוועדת הבחירות: "נתנו לנו את האותיות בעקבות כך שחבר-הכנסת צרצור שלח מכתב שהוא לא מתנגד. על סמך זה הוצאנו כספים, יצאנו בפרסום, אלו לא דברים פשוטים.  כעת הוא רוצה לחזור בו ולא בטוח שיש לו את האפשרות".

מה יקרה במידה והתוצאה הסופית תהיה לרעתם, האם הקופירייטרים יצטרכו לחפש להם שם אחר? "מה שיורו לנו גדולי התורה המלווים אותנו - זה מה שנעשה בעזרת השם. אני לא רואה שתהיה לנו בעיה אלא בעיה שלהם".

במפלגה מייחסים לאותיות חשיבות יתר על המידה משום שלאותיות 'עץ' היסטוריה עשירה ומרשימה. לפני הקמת "דגל התורה" מרן הגראמ"מ שך זצוק"ל הורה להשתמש בהם, ומבחינתם הם ממשיכי דרכו: "השם הזה ודאי חשוב לנו, אנחנו רואים את עצמינו כממשיכי דרכו של הרב שך וזה מאוד סימבולי".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אפשטיין מותח ביקורת על מפלגת 'יהדות התורה' שעושים כל שביכולתם למנוע מהם את הריצה עם האותיות המסמלות לא מעט עבורם: "הם מוכנים לשתף פעולה עם הערבים העיקר לטרפד אותנו, אבל בסדר, מדובר במאבק פוליטי".

"במילים פשוטות כבוד אצלי זה לא מוסיף להם אבל שיתנהלו איך שהם רוצים. אני מציע להם שלא יהיו שאננים כי השטח בידנו והם מתעסקים עם שטויות", מוסיף אפשטיין.

ולסיום, איך לא? הוא מצהיר על ניצחון ברור למרות כל הנתונים המראים שהוא רחוק מכך יותר מהמתמודדים מולו, ברקת וליאון: "אני משוכנע שאנצח. אם הציבור החרדי יעמוד מאחוריי, אין ספק בכלל שאני אהיה ראש העיר הבא".

ח"כ איברהים צרצור סירב להגיב. במפלגת מר"צ שתמכו בהשארת האותיות בחרו גם הם שלא להגיב.