אאא

ראב"ד 'העדה החרדית', הרב משה שטראנבוך יוצא בימים אלו במתקפה קשה נגד ארגון התשובה העולמי הידברות.

בדברים שנשא הרב בחודש האחרון בכנס 'להצלת הבית היהודי' בירושלים, תקף חזיתית את הידברות.

השבוע, פורסמו דבריו של הראב"ד על מודעות ענק. "רבים תמהים ושואלים איך יתכן שהדרדרנו כל כך עד כדי שאברכים ובחורים עם זקן ופאות ולבושים כחרדים ומשרתים במשטרה יחד עם חיילות פרוצות, הרי כלל ישראל בכל הדורות היו גדורים בעריות ואיך יתכן להגיע לשפלות שכזו?" שאל הרב.

התשובה היא, לפי הראב"ד, חד משמעית: "התשובה לזה היא ארגון 'הידברות'! בעלי הארגון טוענים שמצליחים בתכניותיהם בטלוויזיה לקרב רחוקים, אך יותר מכך מצליחים לקלקל אותנו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"הידברות הא השורש פורה ראש ולענה, בזה שבא לשכנע שכאילו יש שני שיטות ואפשר לגשר ביניהם אך לפי אמת תורתינו הקדושה היא השיטה היחידה שקיימת, ומבעלדיה אינה קיימת שום שיטה נוספת".

הראב"ד ממשיך ותוקף: "ושמעתי שלאחרונה כשנסע רכב בשבת קודש על יד בני ברק, ואחד היראים צעק לעברו 'שבת' הגיע אליו אחד מאנשי הידברות וטען לו כי בכך גורם חילול ה' וצריכים להשפיע עליהם על ידי 'הידברות' לחיות עימם בשלום לעשות להם שיעורים וכו'".

יצוין כי בחודשים האחרונים הותקפו אנשי הארגון כשהגיעו לבתי כנסת בסמוך לשכונת מאה שערים בכדי לערוך מגביות צדקה. אנשי ה'סיקריקים' תקפו אותם פיזית ומילולית וגירשו אותם מהשכונה.

את תגובת הידברות לא היה ניתן להשיג.