טוכפלד והרב ברוד (צילומים: י. בלינקו ואתר COL חב"ד)
אאא

הפרשן הבכיר מתי טוכפלד מעיתון 'ישראל היום' טען בשבוע שעבר כי ראה את כ"ק הרבי מליובאוויטש זצקו"ל - וגרם לסערה. מערכת התגובות בידיעה שפורסמה ב'כיכר השבת' הייתה גועשת מתמיד.

טוכפלד, שחזר מכינוס השלוחים העולמי בניו-יורק, אמר בראיון בסוף השבוע: "יש כתובת אחת בבית 770 בקראון הייטס", אמר טוכפלד בנוגע לשאלה היכן נמצא הרבי, "כדי למצוא אותו צריך לפתוח ספרי חסידות, ללמוד מאמרים של האדמו"ר הזקן, ללמוד שיחות של הרב'ה, בדיוק השיחות האחרונות שלו ב'דבר מלכות', תאמין לי בפעם הבאה שאתה שם אתה פוגש את הרבי".

בעקבות הסערה, טוכפלד הסביר את דבריו שוב, בתוכנית האקטואלית המובילה 'שמונה עד עשר' בהגשת מרדכי לביא ברדיו 'קול ברמה'. הפעם, התעמת מולו דובר חב"ד הרב מנחם ברוד.

בתחילת דבריו, סיפר טוכפלד כי קיבל תגובות רבות בעקבות דבריו שנאמרו ב'קול ברמה' וזכו להד נרחב ב'כיכר השבת'. "קיבלתי תגובות מכל הקצוות ובעיקר כמובן של חסידי חב"ד מכל העולם", סיפר טוכפלד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"בעיניים גשמיות לא זכיתי לראות את הרבי" , הבהיר טוכפלד את דבריו. "הדעות שלי מוכרות מאוד לחבריי ואף-אחד לא התפלא. אני עצמי התחזקתי מהחיזוקים שקיבלתי ואני מקווה שהדברים גם עודדו אחרים".

ומה חושב על כך דובר חב"ד הרב ברוד? "ביליתי עם מתי בכינוס השלוחים והייתה לי חוויה לראות עיתונאי שמגיע מרקע שהוא לא חב"די במקור והוא כולו אש, נדלק".

לדברי ברוד, "מתי לא אמר שהוא ראה את הרבי בעיניו הפיזיות. מה שהוא ביקש לומר כשהוא היה ב-770 בכינוס השלוחים, הוא ראה את הרבי בבחינת ההכרה והתחושה. הרי אנחנו יודעים שהרבי כתב צוואה ונתן הוראות".

הראיון גלש להווי החיים בחב"ד, שרוב מוסדותיו משתייכים לזרם הממסדי.