אאא

אלפי חסידים התכנסו אתמול (מוצאי שמחת תורה) בהיכל הטישים בקריית ויזניץ בבני-ברק, לטיש נעילת החג בראשות מרן האדמו״ר מויזניץ שליט״א.

במסגרת משא החיזוק שנשא הרבי מויזניץ בפני האלפים, דיבר האדמו"ר בחריפות נגד אלו המנסים להתערב בתכני החינוך החרדי ומנסים לכפות לימודי ליב"ה במוסדות החינוך החרדיים.

"עוררתי על כך בחג השבועות ואני חוזר על כך שוב: נלך בעניין החשוב הזה למלחמת חורמה, לא נכנע ולא נוותר. אין להתערב בחינוך הטהור", אמר האדמו"ר.

"כשסבי בעל האמרי חיים מויזניץ זצ"ל נשאל האם להתיר לימודי חול בעברית ב'חיידרים' שלנו הוא השיב שלא צריך את הכסף אם יתערבו לנו".

האדמו"ר סיפר כי לפני תקופה קצרה, כשהתקיימה אסיפה בביתו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א בנושא שמירת החינוך הטהור, "אמרתי בשם אבי בעל ה״ישועות משה״ זצ"ל כי אם השלטונות או משרד החינוך ינסו לכפות עלינו ללמוד גמרא מסויימת בבוקר ומסכת אחרת בערב, נעשה בדיוק הפוך.

"צריך להבהיר זאת לכולם כי בנושא הזה אין שום פשרות, לא נקבל שום התערבות בתכנים. אני פחות חושש מאלו המנסים להילחם בנו אלא יותר מאלו המציירים עצמם כאילו רוצים לדאוג לנו לטובתינו אך בעצמם מטרתם להתנכל לעולם התורה", חתם האדמו"ר.