אאא

הפילוג בבית שמש: לאחר הפילוג במפלגת "אגודת ישראל" בעיר העתיד החרדית, יוצא כעת האדמו"ר מלעלוב נגד מפלגת ה"כלל חסידי" של סיעת 'שלומי אמונים', ומבהיר כי לא יתמוך בהם וכי אוסר עליהם להשתמש בשמו.

במסגרת ההתמודדות בעיר בית שמש בבחירות למועצה המקומית, נוצר קרע פנימי בתוככי מפלגת "אגודת ישראל" החסידית, כאשר נוצר פיצול בין שתי רשימות המתיימרות לייצג את הציבור החסידי בעיר.

האחת, רשימת "אגודת ישראל" בה מתמודדים נציגי חסידויות גור, בעלזא וויז'ניץ - ישעיהו ארנרייך, מוטי דירנפלד וזלמן ניימן, כשאליהם מצטרפות חסידויות נוספות ומנגד מתמודדת רשימה עצמאית בשם "כח" המבקשת לייצג את הציבור ה"כלל חסידי" וסיעת "שלומי אמונים" כשבראשה ניצב עסקן חסידות לעלוב שמעון גולדברג.

המתח הפנימי בין הרשימות השונות צובר תאוצה ובכל אחת מהן מנסים לקבל את תמיכתם של גדולי ישראל האדמו"רים.

בסיעת 'כח' הציגו בתקופה האחרונה את תמיכתם של כ"ק האדמו"ר מלעלוב ורבני חסידות ברסלב אלא שממידע שהגיע ל"כיכר השבת" עולה כי הרבי מלעלוב מסרב בתוקף להודיע על תמיכה במפלגה.

בפגישה שנערכה במעונו במהלך הימים האחרונים אף התבטא במילים ברורות ואמר: "אני אוסר על מפלגת כח להשתמש בשמי או בשם לעלוב, מעולם לא תמכתי ולא אתמוך בהם".

האדמו"ר הוסיף ואמר כי "אם מאן דהוא יעז להכריז בבית מדרשי כל רמז של תמיכת לעלוב במפלגת 'כח' שפרשה מ'אגודת ישראל', אני בעצמי אדפוק על הבימה ואכחיש בתוקף".

הדברים נאמרו במהלך שיחה בין מועמד 'אגודת ישראל', מרדכי דירנפלד שנקרא אל הקודש פנימה כדי לשמוע את הדברים באופן ברור ונחרץ, במעונו של האדמו"ר ברחוב מנחת יצחק בבית שמש.

האדמו"ר שוחח עם דירנפלד במשך שעה תמימה בנושאים ציבוריים, וכן על הקשר הרוחני העמוק שכ"ק האדמו"ר מלעלוב רוחש לקדשי בית בעלזא.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

על פי המידע שהגיע ל"כיכר השבת", במהלך השיחה הדגיש האדמו"ר בכאב כי שמע שחברי מפלגת 'כח' משרבבים את שם "לעלוב" בעניינים פוליטיים, וכן רמז על תמונות שצילמו בסוכתו בלי ידיעתו, כשדעתו אינו נוחה מכך כלל וכלל.

לסיום הבהיר כ"ק האדמו"ר בדבריו לדירנפלד כי אין להתייחס כלל וכלל לכל פרסום או שימוש פסול שינסו לעשות בשמו או בשם לעלוב, ואין ולא יהיה לחסידות לעלוב כל קשר לעניינים פוליטיים, אלא רק בתורה ויראת שמים ואהבת ישראל.

יצוין כי אתמול, שהה ח"כ יעקב ליצמן, אצל כ"ק האדמו"ר מלעלוב, במשך שעה ארוכה.

מנגד, גורם בסיעת 'כח' המקורב לחצר לעלוב אומרים ל"כיכר השבת" כי "מדובר בשטויות והבלים".

"האדמו"ר מלעלוב מקבל כל נציג בסבר פנים יפות ויושב אתו, דלתו פתוחה לכולם", אומר הגורם ומוסיף: "אך כמובן שהאדמו"ר תומך בנו".

בבית האדמו"ר מלעלוב מכחישים את הדברים מכל וכל.