אאא

"העדה החרדית" חשבה שתוכל לנהל מלחמה חד-צדדית נגד מרן הגר"ע יוסף שליט"א, נשיא מועצת החכמים, בעקבות ההכשר שהעניק לגיור הצבאי לפני חודש ימים.

בימים האחרונים מנסים ב"העדה החרדית", יחד עם רבנים בציבור הליטאי, לארגן עצרת נגד הגר"ע יוסף ישירות.

מרן הגר"ש עמאר, הראשון-לציון והרב הראשי לישראל, החליט לא לשתוק עוד. ל"כיכר השבת" נודע כי החל מהיום, הקרב יהיה דו-צדדי, חריף וחסר-תקדים.

בשבועות האחרונים, ערכה הרבנות הראשית לישראל בדיקות מקיפות בנוהלי הכשרות של "העדה החרדית". מהדו"ח המלא עולה תמונה קשה ביותר: בעיות כשרות חמורות.

ל"כיכר השבת" כי מועצת הרבנות הראשית לישראל שוקלת לשלול את הרישיון של "העדה החרדית" להענקת כשרות. המשמעות: רעידת אדמה בכל תחום הכשרות בישראל, שכן "העדה" מעניקה כיום הכשרים לגופי המזון המובילים.

"הכל משנאת אשכנזים"

"כל המאבק של ´העדה החרדית´ והליטאים נובע מסיבה אחת: שנאת אשכנזים לספרדים", אומר רב ספרדי בכיר בשיחה שקיימנו עמו בצהריים (רביעי).

"כל מה שפסקו הרב עובדיה והרב עמאר - מתבסס על ´שולחן ערוך´ הטהור. לכל ברור כי המאבק שמנסים כעת לנהל נגד מורינו - מגיע ממקום של שנאה לחלוטין", הוא שב ואומר בזעם.

"זהו, לא נשתוק עוד. בימים הקרובים נבצע מספר צעדי מחאה. יש גבול לפגיעה בגדול הדור".

בינתיים, נודע כי בשעה האחרונה הגיעו לביתו של ראב"ד "העדה החרדית" הגר"מ שטרנבוך, משלחת של רבנים ספרדים, ובניהם גם הרב יצחק יוסף, בנו של מרן הגר"ע יוסף.

הראב"ד עומד בחזית המאבק נגד הגר"ע יוסף והוא זה שפועל לעריכת העצרת.

קולות אחרים ב"העדה החרדית"

אבל יש גם קולות אחרים ב"העדה החרדית". לפני שבוע פורסם ראיון עם בכיר ב"העדה" (שחושש להיחשף שמא יבולע לו. אנו מכבדים את בקשתו. מ"כ) - שחשף את דעתו בנושא הגיור.

"הצבא מגייר כבר 15 שנה. איך ניתן היום לבוא ולומר שהגיורים אינם כשרים? למה לא צעקת בזמן? אולי הגיור כשר ואתה עובר על 36 לאווים מפורשים של עינוי הגר. יש אנשים שהתגיירו לפני שנים רבות, בעודם חילוניים, וחזרו בתשובה, וכיום מקיימים תרי"ג מצוות, איך ניתן לומר להם שהגיור לא בסדר?", הוא שאל בראיון.

"בין הגויים שבאו מרוסיה רבים הצאצאים של גדולי ישראל, שדם יהודי רב מעורבב בדמם, ובגלל האינוס נגד הדת שיצרה ההנהגה הקומוניסטית – הם לא היו מודעים כלל ליהדותם. את אותם הגויים, אשר מגיעים מזרע ישראל יש לקרב חזרה אל היהדות", מפתיע הרב בגישתו המקרבת.

"כל העסקנים שזועקים היום חמס נגד הגיורים", הוא אומר, "היכן הם היו כאשר העלו מרוסיה את אותם הגויים? למה אז לא מחיתם? למה אז שתקתם? לא הבנתם שיום אחד תתעורר פה בעיה חמורה? אמנם אינני חסיד חב"ד, אבל אני מוכרח להודות כי האדמו"ר מליובאוויטש זצ"ל הזהיר מפני הבעיה".

בנוגע לגיור עצמו, הוא אומר: "באים אל העולים החדשים, ואומרים להם כי הם צריכים להתגייר. האם יתכן כי יוותרו על העיקר  - הדת - ויתגיירו רק מבחינה לאומית? הלוא זו בדיחה. כל בר דעת מבין כי מגוחך וחסר כל הגיון לגייר את האיש המצהיר כי אין לו חלק באלוקי ישראל ואינו מחויב לתורתו".