אאא

הרבנים הראשיים לישראל, הגאון הרב דוד לאו והראשל״צ הגאון הרב יצחק יוסף, פרסמו הצהרים (שני) קול קורא בו הם מבקשים מהציבור לנהוג במשנה זהירות במסגרת חגיגות ל"ג בעומר.

בהקדמה למכתב כתבו הרבנים כי "בהתקרב יום הילולת התנא הקדוש רבי שמעון בר יוחאי זיע"א, בו נוהגים לאורך הדורות להדליק מדורות בכל קהילה וקהילה לזכרו, וידועה חשיבות עניין ההדלקה לעליית נשמתו". 

במכתב, מבקשים הרבנים להישמע להוראות כוחות כיבוי האש והביטחון בכל נושא שעליו הם מופקדים. "גם בנושא קדוש וחשוב זה, חובה עלינו לנהוג תוך שמירה על הלכות התורה הקדושה, ובראשם "ונשמרתם מאד לנפשותיכם", כאשר יש להקפיד לציית להוראות כוחות ההצלה ולהימנע מהדלקת מדורות במקומות סכנה, ולהקפיד על האיסור החמור בשימוש בחומרי בעירה מסוכנים אשר יכולים לסכן את חיי הציבור המשתתף בהילולות הרבות".

"יש להקפיד על איסור "גזל", כאשר ישנם הקוטפים עצים משדות פרטיים בניגוד להלכה". הוסיפו הרבנים. "כמו כן," כותבים הרבנים הראשיים, "יש איסור גמור להשחית אילנות טובים ולגדוע עצי פרי ונוי, כאשר על פי פוסקי ההלכה יש בנושא זה מעניין "בל תשחית", וכפי שהתורה מחייבת אותנו יש ליתן את הדעת על נזקים סביבתיים אשר עלולים להיגרם כתוצאה מההדלקה".

"עלינו לזכור את אמרת חז"ל, 'בשעה שברא הקב"ה את אדם הראשון, נטלו והחזירו על כל אילני גן עדן ואמר לו: ראה מעשי כמה נאים ומשובחים הן, וכל מה שבראתי, בשבילך בראתי. תן דעתך שלא תקלקל ותחריב את עולמי, שאם קלקלת, אין מי שיתקן אחריך'". כתבו הרבנים בסיום מכתבם.

 (צילום: פלאש 90)
(צילום:  כיכר השבת)
הגדלה