אאא

כ-150 ראשי ומנהלי מוסדות חב"ד בישראל התכנסו היום (שלישי) ל"ועידת המנהלים" שהתקיימה במרכז הכנסים הגדול pavilion בירושלים. במהלך יום העיון נשאו דברים רבנים, ראשי מוסדות, שרים וחברי כנסת.

הועידה אורגנה על ידי אגודת-חסידי-חב"ד בראשות הרב יוסף-יצחק הכהן אהרונוב ומטרתה היתה להביא בפני מנהליהם הגשמיים של המוסדות מגוון דרכים ואפשרויות יצירתיות לפיתוח המוסדות ברוח ובגשם.

מזכ"ל אגו"ח והרוח החיה שמאחורי הפקת הועידה, הרב אריאל למברג, סיפר כי ´הנהלת הוועידה הכינה תוכנית מרשימה של פתרונות יצירתיים בתחומים מגוונים שתביא ללא ספק בשורה לכל המוסדות על כל גווניהם´.

בפתח הוועידה נשא דברים רב קהילת חב"ד ברחובות וחבר בית דין רבני חב"ד, הרב מנחם מענדל גלוכובסקי שדיבר על הסכנות שבאינטרנט ועל החשיבות שבגלישה באמצעות מסנני תכנים. הרב גלוכובסקי דיבר גם על חשיבות המפגש בו מתכנסים מנהלי מוסדות חב"דים רבים היושבים יחדיו לטכס עיצה, ושיבח את הנהלת אגו"ח על אירגון הוועידה. מנהלי המוסדות הפנו לרב שאלות במגוון נושאים, והוא השיב להם אחת לאחת.

מנחה הועידה, הרב נפתלי רוט נשא דברים על מצוקת החינוך לנוער חב"די שנפלט ממסגרות והציע רעיונות מעשיים בנושא. מזכ"ל אגו"ח הרב אריאל למברג הנחה דיון פתוח בין מנהלי המוסדות, והזמין את האורח, השר לחברה ומורשת ישראל, משולם נהרי לשאת דברים.

במהלך הוועידה נשאו דברים בנוסף גם סגן שר החינוך, ח"כ מאיר פרוש, נציגי בנק דיסקונט ורואי חשבון שנבחרו להכין את התכנית הכלכלית של מוסדות חב"ד בישראל.

התוכנית הוכנה יחד עם מנהלי מוסדות שנלקחו כמדגם מייצג של המוסדות בארץ, ויש בה פתרונות לזמן הקצר וראיה לטווח ארוך שבאמצעותם משוכנעים באגו"ח כי ניתן יהיה להעלות על דרך המלך מוסדות רבים הזקוקים לעזרה, יעוץ וסיוע.

מימין: הרב מנחם-מענדל גלוכובסקי ויו"ר אגו"ח הרב יוסף-יצחק אהרונוב

נואם: מזכ"ל אגו"ח הרב אריאל למברג

הוועידה, היום