אאא

אמש (שני) התכנסו גדולי הרבנים החסידים והליטאים לדיונים משמעותיים, בכדי לקבוע קו אחיד באשר לתגובת החרדים באם ממשלת ישראל תחוקק חוק גיוס שיכלול סעיף סנקציות כלכליות או פליליות. על רקע ההצהרות שיצאו מכינוסי המועצות, יש מי שבוחר דווקא להשתלח ברבנים.

ח"כ יואל רזבוזוב (יש עתיד) תקף בשיחה עם "כיכר השבת" את הפגנות התמיכה בבחורי הישיבה העצורים, אותן הוא מכנה "אלימות רבנית". לדבריו: "ההפגנות האלימות של הרבנים, והתקיפות המילוליות בתקשורת כנגד שילובם של בחורי הישיבות בשירות הצבאי או הלאומי, להן אנו עדים בתקופה האחרונה, רק פוגעים עתידם הכלכלי של הציבור החרדי בישראל". 

לח"כ מ'יש עתיד', יש גם הצעה עבור הרבנים - לברך על ההחלטה הצפויה להתקבל ולפגוע בעולם התורה, לא פחות: "איך ניתן בכלל לחשוב, שיש רבנים ששומרים בתורתם על ישראל, ולא מאמינים בקיום ובחוקי המדינה?  במקום לשלוח את התלמידים להפגנות בכלא 6 ולכנות את שוטרי ישראל "נאצים", הרבנים צריכים לברך על ההחלטה הקרובה של חובת הגיוס".

"אין בשילובם של בחורי הישיבות בשירות הצבאי או הלאומי, פגיעה חלילה באורח חייהם. זהו השלב הראשון בשילובם בחברה בישראל, ככלל האזרחים. כך יוכלו בחורי הישיבות לצאת ממעגל העוני ולפרנס בכבוד את משפחתם". הוסיף רזבוזוב. 

בהתייחסו לדו"ח העוני, אמר ח"כ רזבוזוב: "אני חושש לגורל הציבור החרדי. הגיוס לצה"ל או לשירות הלאומי, הוא הצעד הראשון עבורם אל מחוץ למעגל העוני".