אאא

בעקבות חשיפת אתר 'בחדרי חרדים', הקדישה המהדורה המרכזית של רדיו 'קול חי' וכן של רדיו 'קול ברמה', לטיפול בשערורית המסעדות הכשרות מחללות השבת: הרבנים הראשיים תקפו - והרב שלום לוי התגונן.

מגיש המהדורה המרכזית מרדכי לביא הקדיש אייטם נרחב תחת הכותרת "המסעדה כשרה אבל פתוחה בשבת", הוא ראיין את הרב דב פוברסקי, מנהל האתר שסיפר על התגלית המרעישה.

הגאון רבי שלמה עמאר, הראשון לציון והרב הראשי לישראל עלה לשידור במהדורה ודיבר בין היתר על מדיניות הרבנות הראשית לישראל: "ברוב המקומות כבר אין את התופעה הזו. אמרו לי כעת שיש רב אחד שנותן כשרות למסעדות מחללות שבת. זה דבר חמור שאין חמור ממנו. לצערנו אם יש רב שאומר שאפשר, הוא לא רק מחלל שם שמים אלא גם גורם שתינתן חלילה יד לפושעים".

הרב יצחק גולדקנופף, מזכיר הוועדה למען השבת, אמר במהלך הראיון: "אני לא רוצה להתלהם. אני רוצה לבדוק את הדברים ולשמוע את דבריהם של הרבנים הראשים לישראל. בעבר אולי זה לא התאים, אבל כיום המסעדות בשלות לתנאי של קבלת כשרות מול סגירת המסעדה בשבת".

גולדקנופף הצהיר כי יטלפן לרבנים הראשים לישראל ויביא את הסוגיא בפני גדולי הדור, שהציבור שלהם אוכלים במסעדות אלו, כדי שאלו יחוו את דעתם ויורו כיצד יש לפעול.