אאא

הגאון הרב אליעזר ברלנד, מנהיג קהילת שובו בנים, ממשיך בממצים להרגעת הרוחות. בערב שבת הוא פרסם מכתב מיוחד שבו הוא קורא "להפסיק להשמיץ את בני ולהתרחק ממחלוקת שלא לשם שמים פן תצא כאש חמתי ובערה".

ב´גילוי דעת´ עליו הוא חתום, הוא מתייחס לראשונה לפוליטיקה הפנים-משפחתית ומבהיר לחסידים ובעצם לעולם כולו את עמדותיו.

"כל אחד ואחד מבני הקהילה תקוע בכל מורשי ליבי ובכל רחשי נפשי. אני מרגיש כל אחד מבני הקהילה בדיוק כמו שהנני מרגיש לאשתי בני ובנותי נכדי ונכדותי ולעולם לא היה אצלי שום הבדל בין בני משפחתי ובין בני הקהילה, ותמיד נתתי לכולם אותו היחס ואפילו לבני הקהילה התייחסתי תמיד יותר באהבה מאשר לבני ביתי וביתר חמימות", הוא כותב.

"ובבל בכל זאת גם אשתי ובני ובנותי נכדי ונכדותי יקרים לי מאוד, ואשתו כגופו ובניו ובנותיו גם כן כגופו.... ולא אוותר עליהם לעולם ולא אפרד מהם לעולם וכל אלו שמנסים להפריד בין הרב ובנו, אין להם חלק לעולם הבא ואפילו לגיהנום לא יכניסו אותם כי אין עוון וחטא יותר גדול בעולם מאשר להפריד בין איש ואשתו ובנו, שזה ממש כחורבן בית המקדש וכשרפת בית אלוקינו ואין לזה שום מחילה לא בעולם הזה ולא בעולם הבא, לא ביום הכיפורים ולא בתחיית המתים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הרב ברלנד מוסיף: "טעות נוראה לחשוב שיש איזה פירוד ומחלוקת בין הרב והרבנית ובנו ח"ו ואפילו אם אדם לפעמים מתפרץ או נפלטת איזו פליטת פה שלא במקום ואפשר ח"ו להבין שיש כאן איזו מחלוקת ח"ו הס מלהזכיר.

"ועל הרבנית הקדושה והטהורה נאמר תמיד זכרתי לך חסד נעורייך.. ותמיד כל חמישים ושניים השנים מיום החופה הלכה אחרי הרב באש ובמים וזה היה כל חפצה ורצונה וחפצו הקדוש של בנו (בנה)... וכל תפקיד הבן והרבנית היה לשמור את הרב תמיד.... ולעולם לא היתה כוונה להזיק או להשפיל מישהו מן הקהילות הקדושות בין איש בין אישה, בזדון ובכוונה.

"לכן הנני מבקש מכולם להפסיק להשמיץ את בני ולהתרחק ממחלוקת שלא לשם שמים, פן תצא כאש חמתי ובערה ואך ורק השלום ואהבה אהבו", לשון גילוי הדעת.