אאא

(צפו בוידאו, באדיבות חדשות 10)

העיתונאי אבישי בן חיים חשף אתמול תיעוד וידאו מדבריו של הרב אמנון יצחק, הטוען כי לא מאפשרים לו להיכנס לביתו של נשיא מועצת חכמי התורה, מרן הרב עובדיה יוסף.

"לא נתנו לי להשמיע את דברי אצל הרב", אמר הרב אמנון יצחק במהלך הרצאה בשבועות האחרונים, "ועד היום אני מבקש להיכנס ולא נותנים לי.

"אם אתם לא מכניסים אותי, ברור שאתם רוצים להעלים את המציאות ממי שאני רוצה להגיע אליו. הבעיה ידועה.

"אדרבה: תביאו לי את הבן-אדם שיכניס אותי לרב. אני מוכן לקבל גם מכות. הצלפות. בזיונות. מה שאתם רוצים. תכניסו אותי, לא מפחד. אני את האמת שלי אגיד".

הרב יצחק הוסיף: "עשיתי נסיונות בלתי נדלים בשביל להגיע לרב. שתלתי אנשים שיכנסו אליו, ולא הצלחתי. היה בן אדם שהלך אצל הרב למנחה, והמתין עד שהרב יצא. הזכיר את השם שלי וזרקו אותו.

"הוא עשה תרגיל נוסף: כשליוו את הרב במוצאי שבת למעלית, הוא צעק ארבע פעמים: ´מרן, מרן, הרב אמנון יצחק רוצה להיפגש איתך´. דחפו אותו, כמעט הרביצו לו מכות, זרקו אותו משם".

הגר"ע: "כל מי שרוצה לבוא אליי - יכול"

בשיעורו השבועי של מרן הגר"ע יוסף, התייחס מרן לטענות הללו שנשמעו גם מפיו של חבר-הכנסת חיים אמסלם: "יש אנשים טוענים על המשפחה שלי, על רבי צבי (חקק. מ"כ), שהם מונעים מלבוא אליי. לא היו דברים מעולם. אני קובע מי בא אליי ומי לא בא אליי. כל מי שרוצה לבוא אליי - יכול לבוא אליי. מעולם לא סירבתי לקבל מישהו. אני מקבל בני אדם בסבר פנים יפות, מכבד אותם ומחבב אותם.

"אל תאמינו שיש מגמה מצד בני ביתי למנוע מאחד להיכנס אליי. לא היו דברים מעולם", אמר הגר"ע ודפק על השולחן בכעס מהול בצער.

"אני מבקש מכם שלא תאמינו לאותם בני אדם שפותחים את הפה שלהם ואומרים דברים לא נכונים. לא היו דברים מעולם", אמר מרן שוב.