אאא

על-אף שלצערינו הגישה הזו, להתחנן שוב ושוב, ולנסות להפעיל את כל הכוחות והגורמים שבעולם, על מנת להכניס את ילדינו למקום בו אינם רצויים מוטעית ביסודה, והיא מראה על רגשי נחיתות ורצון להדמות ולחקות את האחרים.

ומסיבה זו גם ההליכה לבג''ץ בנושא "עמנואל" בעייתית מבחינתי, ואני מתנגד לה - הן מעצם הפניה ל"ערכאות" והן כדי "להכריח" את החינוך העצמאי במה שאינו חפץ בו.

בכל זאת צריך להודות, כי מאבקו העקרוני של יואב ללום, בהנחיית רבו הגאון ר"י יוסף הוא מאבק צודק! על אפליה נגד ספרדים אסור לשתוק  וצריך לקדש מאבק, ובכל מקום, ובפרט כשמדובר בכספי הציבור שלי ושלכם.

חילול ה' הנגרם מפרשה מבישה זו ואיך שהיא נתפסת בציבור הרחב, עושה נזק עצום לכלל צבור יראי השם, כאילו שרק זה חסר לנו?

כל הטוען שאין יחס מפלה במוסדות האשכנזים כנגד הספרדים, משקר לעצמו ולזולת, ולא יעזרו כל ההכחשות של נציגי הצבור, העסקנים, ואנשי החינוך העצמאי.

רבותיי! על אף חלוקי הדעות עם יואב ללום, מהי הדרך הנאותה להאבק? צריך לומר בפה מלא, יואב! אתה בעצם נאבק את  מאבקם של כל הספרדים באשר הם ותבורך על כך!

ספרדים! עורו משנתכם, הבינו כי כל עוד תתדפקו על דלתות הנטרקות בפניכם, קרנכם תרד, הגיעה העת לטפח את המוסדות שהם על טהרת המסורת שלנו, ולהרגיש גאוות יחידה, בלי בושה ובלי להשפיל מבט.

ו"למשתכנזים" שבינינו אני מציע אנא מכם היפרדו נא מעלינו אם לא נוח לכם, ואם נעים לכם יותר להחליף את שם משפחתכם, מניסן ל"ניסנבוים" עשו זאת, אולי כך יהיה לכם קל יותר אצלם.....