אאא

הגאון הרב יעקב אריאל, רב העיר רמת גן ונשיא ישיבת ההסדר שבעיר, מתייחס בסלחנות לתופעת הדתיים המשתתפים בריאליטי, ורומז כי במקרים מסוימים ניתן להקל בשירת נשים.

בראיון שהעניק לנטעאל בנדל מאתר 'כיפה' אמר הרב אריאל ביחס לשירת נשים: "כשיש ירידה רוחנית בציבור אני שואל את עצמי האם צריך להקפיד על החמור או על הקל".

במהלך הראיון, התייחס הרב אריאל לזכייתה של צעירה המגדירה את עצמה "דתיה" בתכנית שירה, ואמר: "שירת נשים זה נושא מורכב ובגמרא יש דיון בין נורמות שונות של שירה, חמורות יותר וחמורות פחות. להלכה כל הצורות לא ראויות אבל כשיש ירידה רוחנית בציבור אני שואל את עצמי האם צריך להקפיד על החמור או על הקל".

לדברי הרב אריאל: "השאלה היכן הציבור נמצא, למשל אדם שיושב מול הטלויזיה ורואה משחק ספורט ומקלל וודאי שהיהדות לא מכבדת זאת אך עדיף כך מאשר גרוע יותר. כל אחד צריך לשאול שאלה נוקבת מה מותר ומה אסור. לאישה אסור לשיר בפני גברים, אך במציאות של אנשים שצורכים תרבות נמוכה כמו ריאליטי, מאיסור ברור זה הופך לשיקול".

"זה מורכב מאוד ולא חד משמעי" הבהיר הרב אריאל. "צריך להבין שיש אנשים עם עולם תרבותי אחר ולא עולם תרבותי של דף יומי. טלויזיה ברובה היא תת תרבות. אם היה מופע של מוצרט כמה היו באים? אני דווקא הייתי מגיע לשמוע אותו. היום מגיע זמר צרוד מאמריקה ואנשים מתעלפים. נו מה נעשה, יש תרבות נמוכה אבל עדיף כך ולא גרוע יותר" אמר הרב. 

בהתייחסו לתופעת הדתיים המשתתפים בתכנית ריאליטי אמר הרב אריאל: "אני לא כל כך בקיא כי באמת אין לי זמן לדברים האלה. איני מזלזל כמובן באנשים עם עודף פנאי, אבל שמעתי על כך. דעתי היא שכל מקרה לגופו, אם אדם מקדש שמים בהלכה ובצניעות אז בבקשה. אני לא תומך ולא פוסל".