אאא

המירוץ לרבנות הראשית: הגאון הרב ציון בוארון, המתמודד לתפקיד הרב הראשי לישראל והראשל"צ מתייחס הערב (שלישי) למירוץ לרבנות הראשית ואומר כי הרבנות "שייכת לכלל חלקי העם חרדים וחילונים, נשים וגברים כאחד".

במפגש עם רבנים במסגרת כנס מכון "עמיאל", אמר הרב בוארון כי: "אני חרד לגורלה ולמעמדה של הרבנות הראשית ולמעמדם של בתי הדין. אני מתפלל ומייחל שהתהליך יעשה בדרכי נועם על פי דרכה של תורה".

הרב בוארון סיפר על השקפתו האישית באשר למוסד הרבנות הראשית ואמר: "הרבנות  שייכת לכלל חלקי העם חרדים וחילונים, נשים וגברים כאחד".

"אני מבקש לתרום למוסד הרבנות ולעם ישראל. 40 שנה זכיתי להלך בין החכמים, לשבת על מדין ולנסות בכוחי הדל לסייע לעמך בית ישראל, נשים עגונות, מסורבות גט ואומללות שבאו בשערי בית הדין מתוך אחריות כבירה ולאור ההלכה הצרופה. לעיתים אדם צריך להכיר טובה למקום שבו נתגדל ונתרומם וזאת אבקש לעשות בעז"ה לכשאבחר".

הרב בוארון הוא המועמד הלא רשמי של הראשל"צ הרב שלמה משה עמאר, שגם תומך בו, על הקשר החם בניהם והאכזבה מכך שהגר"ש עמאר לא ממשיך בתפקידו אמר הרב בוארון: "עשרות בשנים אני זוכה ללמוד בחברותא עם מרן הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר שליט"א. לצערינו לא עלתה בידינו שימשיך בתפקידו".