נתק. הגר"ש עמאר והגר"צ בוארון  (צילום: חדשות 24)
אאא

הנתק נחשף: חבר בית הדין הרבני הגדול הגאון רבי ציון בוארון טוען כי לא הוזמן לחתונת נכדו של הראשל"צ הגאון רבי שלמה משה עמאר מה שמעיד על נתק משמעותי ששורר בין השניים.

מאז הבחירות לרבנות הראשית לישראל, כאשר הגר"ש עמאר הריץ את הגר"צ בוארון לתפקיד הרב הראשי לישראל, השניים נמצאים בנתק כמעט מוחלט, מלבד ביקור בבית החולים כאשר הרב בוארון אושפז לפני כחודש השניים לא התראו ולא שוחחו, כאשר מדובר בשני רבנים שהיו לומדים חברותא במשך שנים רבות.

ביום שני התקיימה שמחת החתונה של אוריאל עמאר, נכדו של הראשל"צ הגאון רבי שלמה משה עמאר, רבנים ואישי ציבור השתתפו באירוע אך הגאון רבי ציון בוארון - מי שהיה החברותא של הגר"ש עמאר שאותו הריץ הרב עמאר לרבנות הראשית נעדר מהשמחה, מה שגרם להרמת גבות בקרב תלמידיו של הגר"ש עמאר.

מקורביו של הגר"ש עמאר האשימו ביומיים האחרונים כי הרב בוארון לא הגיע לחתונה מאחר וקיבל איומים מבכירי ש"ס וממקורבי דרעי שלא ישתתף בחתונת הנכד, אחד מבני משפחתו של הגר"ש עמאר טען ל"כיכר השבת" כי "איימו על הרב שלא ישתתף" זאת למרות שהוזמן על ידם.

אך לידי "כיכר השבת" הגיעה הקלטה בה נשמע הרב בוארון חושף את הסיבה האמיתית לאי הגעתו לחתונת נכד הגר"ש עמאר והיא שלא טרחו להזמין אותו.

בהקלטה נשמע אחד מתלמידיו שואל את הרב בוארון: "כמה אנשים פונים אליי ואומרים שיש שמועות שהרב קיבל איומים לחתונה של הרב עמאר, לכן הרב לא הגיע..".

הרב בוארון שואל על איזה חתונה מדברים. התלמיד השיב שוב שמדובר בחתונת נכד הרב עמאר.

הרב בוארון משיב: "לא קבלתי שום הזמנה בכלל".

הגר"צ בוארון חוזר על דבריו שוב ואומר: "שום דבר, לא איומים ולא כלום, פשוט לא היה הזמנה, לא היה הזמנה בכלל".