לא פורש, הגאון הרב ציון בוארון
לא פורש, הגאון הרב ציון בוארון (צילום: פלאש 90)

המירוץ לרבנות הראשית: בשעות האחרונות נפוצו שמועות שהתבססו על דיווחים בפורומים ברשת, לפיהם לכאורה הגאון הרב ציון בוארון צפוי לפרוש מהמירוץ לתפקיד הרב הראשי לישראל בתמורה לכך שהראשל"צ הרב שלמה משה עמאר ימונה לתפקיד 'נשיא בית הדין הרבני'.

במטה הבחירות של הרב בוארון, מכחישים בכל תוקף את השמועה, ואומרים כי גורמים אינטרסנטיים עומדים מאחורי הפצתה: "בהמשך למסע האיומים המחפיר על רב בכיר בישראל, אנו עדים היום לפרסומים חסרי שחר לפיהם הרב בוארון יפרוש כביכול מהמירוץ תמורת דיל כלשהו".

עוד אמרו במטה הבחירות של הרב בוארון: "למרבה הצער של הגורמים האינטרסנטיים, הרב בוארון יתמודד עד לניצחון שיוביל אותו לרבנות שתאחד את העם ותפעל למען כלל הציבור" כתבו בהודעת הבהרה לאור הפרסומים המטעים. 

כזכור, אמש, במהלך מפגש עם רבנים במסגרת כנס מכון "עמיאל", התייחס הרב בוארון למועמדותו ואמר כי: "אני חרד לגורלה ולמעמדה של הרבנות הראשית ולמעמדם של בתי הדין. אני מתפלל ומייחל שהתהליך יעשה בדרכי נועם על פי דרכה של תורה".

הרב בוארון סיפר על השקפתו האישית באשר למוסד הרבנות הראשית ואמר: "הרבנות  שייכת לכלל חלקי  העם חרדים וחילונים, נשים וגברים כאחד".

"אני מבקש לתרום למוסד הרבנות ולעם ישראל. 40 שנה זכיתי להלך בין החכמים, לשבת על מדין ולנסות בכוחי הדל לסייע לעמך בית ישראל, נשים עגונות, מסורבות גט ואומללות שבאו בשערי בית הדין מתוך אחריות כבירה ולאור ההלכה הצרופה. לעיתים אדם צריך להכיר טובה למקום שבו נתגדל ונתרומם וזאת אבקש לעשות בעז"ה לכשאבחר".