אאא

המירוץ לרבנות הראשית: גורמים שונים במערכת הפוליטית מפיצים בימים האחרונים שמועות לפיהן הגאון הרב ציון בוארון מתכוון לפרוש בימים הקרובים מהמירוץ לרבנות הראשית לישראל. לידי 'כיכר השבת' הגיעה הקלטה משיחה שקיים הרב בוארון, במהלכה הוא מצהיר כי אין בכוונתו לפרוש במהלך המירוץ. 

במהלך שיעור תורני שמסר הבוקר הרב בוארון בבית מדרש בירושלים, התייחס הרב להתמודדותו לתפקיד הראשל"צ ואמר: "אני רואה בהתמודדות הזו שליחות קודש על מנת להיטיב לעם ישראל"

על הטענות כי יפרוש מהמירוץ אמר: "אני מודיע ברורות שאני בעזרת ה' אמשיך להתמודד ואני מקווה בעזרת ה' להצליח. אני אודה לכל אחד ואחד שיעזור לי בזה כי אין כוונתי למטרה אישית, נעשה הכול שהרבנות תהיה רבנות לכל כלל ישראל, דתיים וחילונים".

באשר לספינים שמופצים לאחרונה אמר הרב בוארון: "אם שומעים דברים אחרים כאילו יש לי כוונה לפרוש או שההתמודדות שלי באה בתור מחאה כזו או אחרת - לדברים האלו אין שום שחר. אני אומר את דעתי הברורה ואף אחד לא יכול לדבר בשמי דברים אחרים".

יצויין, כי בימים האחרונים נוצרה מחלוקת בין תנועת ש"ס לבין מקורביו של הרב בוארון, וזאת בשל התמודדותו לתפקיד, הרב בוארון קרא לתלמידיו ואמר: "ידוע מה שאמרו רבותינו שחורבן בית שני היה בעוון שנאת החינם והמחלוקת בעם ישראל. כתשובת המשקל עלינו להרבות באהבת חינם ולא להיגרר למחלוקות גם כלפי כאלה שהם נגדנו מכיוון כזה או אחר".

דבריו של הרב בוארון לפיהם הוא אינו מתכוון לפרוש מהמירוץ, גורמים לכאב ראש אצל בכירי וקודקודי ש"ס, שמתכוונים להריץ את הגאון הרב אברהם יוסף לתפקיד. ההתמודדותו העיקשת של הרב בוארון גורמת לכך שהמערכה בבחירות תהיה קשה עד בלתי אפשרי לניצחון מצד ש"ס.