אאא

התקפה חסרת-תקדים נגד יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי, בעקבות התנהלותו בבחירות לרבנות הראשית בכלל ובאשר ל'חוק עמאר' בפרט, על-ידי לא אחר מאשר חבר בית הדין הגדול הרב ציון בוארון.

יחסיהם של הרב בוארון ואריה דרעי, היו הדוקים מאוד במשך שנים ארוכות. לפני 13 שנה, כשדרעי נזרק מש"ס החרים הרב בוארון את התנועה ולא הסכים להגיע לרחוב הקבלן 45 בטענה שהם אלו שגרמו להדחתו של אריה דרעי.

אך לא עוד. לאחר נפילת 'חוק עמאר', שיגר הרב ציון בוארון מכתב חסר-תקדים בחריפותו ליו"ר ש"ס אריה דרעי ובו הטיח בו את האשמה על הכשלת החוק ואי המשך כהונתו של הרב שלמה עמאר לכהונה שניה.

להלן הנוסח המלא של המכתב: 

"אל ידידי יו"ר ש"ס ר' אריה דרעי הי"ו

"אני מביע בזה את מחאתי הנמרצת אודות ההתנהלות כלפי מו"ר הראשל"צ שליט"א. 

"מה שנעשה ע"י תנועת ש"ס הוא מעשה נבזות והרס התורה וכבודה שאין כמוהו.

"כל אדם (ולו התמים ביותר) יבין שלא 'הבעיא' עם מועמד פ' פלמוני עמדה כאן אלא שנאה אישית ומטרות אישיות לנגד עיניכם.

"הערכתי אותך בעבר מאד מאד עד שלא יכלתי לסבול ביקרת כל שהיא כלפיך. אך עתה התחוור לי מעל כל ספק כי ידך היתה במעל הזה תחילה כאיש מן 'הצד' ולבסוף כראש התנועה כמכה בפטיש של כל התעלולים והשלמת רשע (יחד עם בני 'הבית'...)

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אין מחילה לכפיות הטובה מצידך

"אין כפרה למה שנעשה על ידך ושותפיך!

"גם מחילה מכב' הגאון הצדיק הראשל"צ נר"י לא תועיל לכפר אפילו במקצת.

"הפשע והרשע הוא כנגד כל עם ישראל אשר הראשל"צ שימש להם כרועה נאמן גודר גדר ועומד בפרץ בארץ ובכל קצוות תבל!

"וע"ז בוודאי לא יחרש ולא ישקוט אל.

"החותם בכאב עמוק בין המצרים, צ. בוארון".

נוסח המכתב החריף, בו מטיח הרב בוארון בדרעי את כל האשמה על הכשלת חוק עמאר ומאישם אותו כי המניע הוא שנאה אישית ומטרות אישיות, ואף תוקף אותו אישית כמו גם את בני ביתו של מרן הראשון לציון הגר"ע יוסף, ואף מבהיר לו כי אין לו על-כך מחילה וכפרה, מעוררים מבוכה גדולה בקרב אנשיו של דרעי, כאשר דווקא הרב בוארון שהיה מהמקורבים ביותר לדרעי יוצא נגדו בחריפות כה גדולה.

מלשכת יו"ר ש"ס אריה דרעי מסרו בתגובה כשהם רומזים שהרב בוארון יוצא נגד מרן הרב עובדיה יוסף ולא נגד דרעי אישית: "איננו נוהגים להגיב על מכתבים אישיים, אך מרן הרב עובדיה יוסף אמר כבר את דעתו בנושא הרבנות בצורה הברורה ביותר הן בעל-פה והן בכתב, לכל מי שיש שאלות והשגות על דברי מרן, יכול לעיין שוב בדברי מרן ולשמוע את דעתו, ההסתתרות מאחורי האשמות כלפי שליחיו של מרן אינה ראויה".

המכתב המלא
המכתב המלא