אאא

"כעת הוא הלך רשמית למחוזות אחרים. השלב הראשון היה כשהוא הלך נגד הגדולים וערך הופעות בקיסריה ובמחוזות לא ראויים, כמו באצטדיון 'טדי' בירושלים, שכל גדולי ישראל התחננו בפני לבטל והוא לא נכנע. זה התחיל בהופעות נפרדות למרות האיסור של גדולי ישראל, וכעת המחיצות נפלו. כולם רואים איך הוא הידרדר לעריכת הופעות מעורבות".

הדובר לעיל הוא הרב מרדכי בלוי, והדברים החריפים הללו נאמרים על רקע חול המועד סוכות הקרב, ועימו סוגיית ההופעות שנאסרו כידוע על ידי גדולי ישראל, השנה יערוך הזמר יעקב שוואקי שתי הופעות בחוה"מ סוכות, בימים שלישי ורביעי - י"ח וי"ט תשרי, ב'אמפיפארק' ברעננה וב'אמפיתיאטרון' בלטרון. הופעות שהפעם באופן רשמי – מעורבות לחלוטין.

בלוי לא מוצא אף נקודת זכות לסנגר עליו: "לשוואקי אין את התירוץ של פריד, שבשם הרבי הוא משמח את עם ישראל. בכלל, אין לו שום היתר ושום רב, הוא כאילו אברך וכאילו יש לו רב, אבל מי שמוביל אותו באף הוא המפיק שלו  יוחי בריסקמן".

ולאלו בכל זאת מתכננים ללכת להופעות הללו, יש לבלוי מסר חריף: "פעם היינו צריכים לשלוח צלמים כדי לתעד את המשתתפים במקומות הללו. היום, בעידן שלנו הכל מתועד ומצולם, ותוך דקות זה מתפרסם בחוץ.  מי שנמצא שם צריך לקחת את ההשלכות בחשבון, צעירים וצעירות צריכים לדאוג למקומות לימודיהם. גם בעלי משפחות שהולכים לשם, שלא יבואו אח"כ לבכות מדוע ילדיהם אינם מתקבלים למוסדות החינוך".

ומה כן מותר? אליבא דבלוי כל סגנון המוזיקה הזה זר ליהדות. "זוהי אינה מוזיקה יהודית שרשית. מתחיל כעת גל של המוזיקה היהודית האמיתית. ויש גידול בצריכת מוזיקה כזו .רגועה שרשית מקורית, כמו למשל ניגוני נובהרדוק".