אאא

הרב ניר בן ארצי הפתיע במהלך דרשה שנשא על שחרורו הצפוי של החייל גלעד שליט. "בעזרת השם שלא תהיה שום תקלה וישתחרר ביום שלישי ויגיע לארץ-ישראל", פתח הרב בן ארצי בדבריו.

"חלק אוהבים את זה וחלק לא רוצים את זה ואומרים 'למה?', אבל הקדוש ברוך הוא עשה את זה. לא ראש-ממשלה ולא אף-אחד בעולם, הם לא הביאו אותו לארץ ישראל", אמר הרב בן ארצי.

הרב המשיך: "למה גלעד שליט לא הגיע לפני שלוש שנים? הרי זה אותה התוכנית. אלא שהעולם עוד לא היה מוכן. אם האלף האלה (האסירים-המחבלים. י"ר) היו משתחררים אז, בכל מקום שהיו שמים אותם - יעשו חורבן, לכן בורא עולם החליט כעת לעשות זאת. אם העסקה הייתה לפני שלוש שנים - הם היו מתארגנים והיה באלגן פי מאה ממה שהיה עכשיו.  

"הם יעשו חורבן בעצמם, יריבו על עצמם בעצמם, יריבו על השלטון שלהם. הם יבואו לעזה, יכבדו אותם ויעשו להם כבוד מלכים. בסוף הם יריבו ויאכלו אחד את השני - זה התוכניות של בורא עולם. בורא עולם קובע. אז שיירגעו כל הרוחות של עם ישראל - זה מה שקבע בורא עולם. 

"שעם ישראל יקבל את זה באהבה גדולה מאוד, שיצליח העניין הזה. עכשיו זה מתאים מאוד שיהיה ברכה והצלחה. אותם אלף שישוחררו - חרבם תבוא בליבם ויאכלו את השני".

ומה צפוי לנו בשנה הקרובה? "מה שהיה בשנה שעברה הולך להיות השנה בכפל כפליים והרבה יותר חזק לתיקון העולם. העולם יגיע לקיצו, הרע שבעולם יגיע לסוף", סיים הרב.