אאא

(צפו: בניזרי בראיון פרידה לערוץ 2, באדיבות אתר חדשות 2)

שעות אחדות לפני שייכנס בשערי בית-הכלא מעשיהו ברמלה, הח"כ לשעבר, הרב שלמה בניזרי נשמע שבור: "התחושה היא של אחד ששולחים אותו לגלות, על לא עוול בכפו", הוא אומר בראיון לכתב ערוץ 2, עמית סגל.

האם ילדיו ילוו אותו עד לפתח בית-הכלא? "הילדים שלי לא יראו את אבא שלהם נכנס לבית הסוהר", הוא אומר בהחלטיות. "הם ראו אותי נכנס לבית המדרש, וזה מה שהם יראו עכשיו". הוא מסביר כי גם כשהושבע לכנסת הוא בא לשם לבדו, כדי "להפריד את הדת מהמדינה".

סביב ביתו של הרב בניזרי בירושלים התקבצו הבוקר עשרות אנשי תקשורת וסקרנים. שיירת רכבים יצאה לפני שעה קלה מביתו לעבר בית-הסוהר 'מעשיהו' ברמלה, לשם הגיע לפני דקות אחדות כשהוא מוקף במאות תומכים וגם בראשי סייעת ש"ס וברבנים.

"זה לא רק הדמעות שלהם, אלה דמעות של אלפים-אלפים בעם ישראל", אמר הרב בניזרי. "לאורך כל השבועות, נפרדתי מכל אותם אלפים שאני אישית מטפל בהם. כולם בוכים. הענישו אותם, לא אותי. אני אמצא את הפינה שלי ואוכל ללמוד".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

קולות שבר וזעקה נשמעו סביבו של הח"כ לשעבר. "כששר בישראל נכנס מאחורי סורג ובריח זו תחושה מאוד קשה, וזה קורה, יש לזכור משום ששם המשפחה שלו הוא בניזרי. הוא זכאי בן זכאי", נשמע פעיל אומר בדמעות. הנוכחים פרצו בשירת "אל תירא ישראל" והקיפו אותו בחום ואהדה.

דקות אחדות לפני שחצה את שערי הכלא, הודה הרב בניזרי לתומכים ולחברי סיעת ש"ס שהראו נוכחות ותמיכה. "אני מודה לשר אלי ישי, לשר אטיאס, לשר נהרי, לכולם. תודה לכולם על השנים היפות. ובעזרת ה', בקרוב בקרוב נשמח לחזור אליכם. תודה רבה לכם".

לאורך כל הבוקר, העברנו שידור חי ומיוחד משרשרת האירועים באדיבות חברת שרלייב. לצפייה בשידור החוזר: חלק א'. חלק ב'.

בניזרי יוצא מביתו, הבוקר. צילום: פלאש 90
בניזרי יוצא מביתו, הבוקר. צילום: פלאש 90