אאא

בבית הכנסת "שמחת חיים" ברמת בית שמש א' נערך הערב (מוצאי שבת) כנס בחירות למאות תושבי העיר החרדים, התומכים במשה אבוטבול, המועמד החרדי לראשות העיר.

בכינוס נשאו דברים, רבנים וראשי ישיבות, נציגי עירייה ונציגים חרדים בכנסת. אחד הדוברים, היה חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס הגאון רבי שמעון בעדני, שתקף בחריפות את ממשלת ישראל שלדבריו רוצה לקעקע את עולם התורה.

בהתייחסו ל"הבית היהודי" תקף הגר"ש בעדני ואמר: "הוא (יאיר לפיד י-כ) מושך אותם, למה? זה עמלק, להלחם נגד לומדי התורה נגד לומדי הישיבות, זה נורא ואיום". 

על שר האוצר יאיר לפיד אמר: "הוא רוצה להרוס את הכל, להרוס את עולם התורה, את הישיבות, את הכוללים את הכל. זה נורא ואיום, זה רק עמלק מסוגל לעשות".

בשלב זה הגר"ש בעדני חזר ותקף בחריפות את מפלגת 'הבית היהודי' ומנהיגיה: "הוא מושך אחריו אפילו אנשים דתיים, לא רוצה לומר את שמם,  איך הם הולכים אחריו? מטומטמים! בהמות! זו השתלטות של עמלק,  גם הרבנים שלהם, איך הולכים אחריהם, הרבנים האלה הם ייתנו את הדין על זה שהזיקו לכוללים, ה' ישמור. מצביעים איתו (עם לפיד י-כ) ביחד על כל החוקים הרעים". 

"אנחנו צריכים להיאבק בכל הכוח נגד הרשעים האלה" זעק הגר"ש בעדני: "להיאבק בכל הכוח שלא יהרסו את הדת וזה חובת כל אחד".

הרב בעדני הגדיר גם את הממשלה כעמלק: "אנחנו נמצאים כעת בפרשת זכור שמספרת על מלחמת עמלק, עכשיו המלחמה שלנו היא מלחמת עמלק. רוצים לרדוף בחורי ישיבות ולשים אותם בכלא. מכניסים אברכים לפת לחם. זה העמלק האמיתי".

בהתייחסו לבחירות בעיר בית שמש שייערכו ביום שלישי הקרוב, אמר חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, כי על כל אדם מוטלת החובה לצאת ולהצביע גם אם בעבר לא נהג כך: "בירושלים הייתה העדה החרדית הספרדית והם לא הצביעו בבחירות, והם הסתפקו האם להצביע בבחירות המוניציפליות ועכשיו בבחירות בבית שמש צריך לדעת שזו מלחמה על כל הקדוש והיקר ולכן מי שלא מצביע זה לא שהוא לא עשה דבר טוב אלא הוא עשה דבר רע והוא שותף לכל הדברים הלא טובים שיהיו בעיר ואני מפחד להזכיר אותם, הוא שותף להם".

בהכנת הידיעה השתתף צביקה גרוניך.