אאא

במהלכה של עצרת הרבבו לזכרו של פוסק הדור מרן הרב עובדיה יוסף, הכריז ראש ישיבת 'פורת יוסף' ובכיר מועצת חכמי התורה הגאון רבי שלום כהן על צירופו של הגאון רבי דוד יוסף, בנו של פוסק הדור הרב עובדיה יוסף למועצת חכמי התורה של ש"ס. 

הרב כהן ציין בדבריו כי ההחלטה על צירופו של הרב דוד יוסף למועצת הינה כפי רוצנו של אביו המנוח, מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף זצוק"ל.

עד עתה, מאז פטירתו של מרן הרב עובדיה יוסף, החברים ב'מועצת' היו: הרב שמעון בעדני, הרב שלום כהן והרב משה מאיה. אליהם מצטרף מהלילה גם הגאון רבי דוד יוסף.

כמו כן, הסמיך הרב כהן את אריה דרעי להמשיך ולהוביל את תנועת ש"ס:  "הוא סמך על אריה דרעי והאמין בו ונתן לו את הכח לעשות כל מה שצריך לעשות". אמר ראש ישיבת פורת יוסף.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 (צילום: שלומי כהן, כיכר השבת)
הרב שלום כהן מכתיר את הרב יוסף (צילום: שלומי כהן, כיכר השבת)
הגדלה

"אנחנו, חברי מועצת התורה ה' יעזרנו שנמשיך באיחוד. מרן השאיר אחריו גם ראשון לציון גם רבנים תלמידי חכמים. שמענו ממנו שבנו הרב דוד יוסף, יצטרף למועצת חכמי התורה ועל ידי זה בורא עולם יעזור שנמשיך את דרכו להשפיע את כל דרכו הלאה והלאה" אמר הגר"ש כהן.

כזכור, במהלך השבעה תקף הרב דוד יוסף את ראש הממשלה בנימין נתניהו בגין התעלמותו מבקשתו של אביו מרן המנוח הגר"ע יוסף זצוק"ל בעניין גזירת הגיוס , הרב יוסף הטיח בנתניהו: "אבא נפגע ממך". 

בדברים שנשא הרב דוד יוסף בעצר, הוא איחל כי "גזרת הגיוס תבוטל", ואמר: "אני קורא לכל הציבור להתאחד תחת הנהגת מועצת חכמי התורה. נמשיך את דרכו של אבא בהנהגה".