אאא

מאבק ליטאי: מתברר כי המתח בציבור הליטאי לקראת הבחירות המונציפאליות הקרובות גורם לתופעות לא ראויות ובכללם זלזול חמור ברבנים ובדמויות תורניות.

אמש (רביעי), הגיעו אלמונים לביתו של הגאון רבי חזקיהו מישקובסקי - משגיח רוחני בישיבת אורחות תורה בב"ב, ומי שנחשב לאחד ממקורביו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, ודפקו על פתח הבית כשהם מזדהים כפעילים של אחת המפלגות.

הרב מישקובסקי לא שהה באותו זמן בביתו, ומי שפתחה את הדלת הייתה רעייתו הרבנית, עליה השליכו האלמונים חתול שחור שהחל לשרוט את גופה.

הרבנית המבוהלת נמלטה לתוך הבית, העוזרת שהייתה במטבח גילתה תושייה והבריחה את החתול הסורר כשהיא מרגיעה את הרבנית.

בשיחה עם תלמידיו, היו הללו המומים ומזועזעים מהתפנית אליה הגיע המאבק ברבם. "עד איזו דיוטא תחתונה ניתן עוד לרדת ולפגוע באישים תורניים שלוחיהם של גדולי ישראל". מתפלאים התלמידים בכעס.  

לדבריהם, האירוע החמור הנו המשך של משא רדיפה כנגד המשגיח, וזאת כיוון שייצג בגאון את דעתו של מרן ראש הישיבה הגרא"יל שטיינמן.

כזכור, במהלך כינוס של תנועת דגל התורה בירושלים בביתו של הגרב"מ אזרחי, דיבר הרב מישקובסקי באריכות רבה כנגד הנסיונות לערער את סמכותם של גדולי ישראל כשהוא מכוון לריצה העצמאית של תנועת בני תורה.

בהמשך השבוע תקף יוסף פטרוב נאמנו של הגר"ש אוירבך את דברי המשגיח, וקרא לו שלא להתערב, זאת לאור שבעבר טען שאינו מצוי בפרטים ולא מעורב בסוד העניינים. 

יצויין, כי הבוקר סופרו הדברים למרן הגר"ח קנייבסקי, שביקש מהרב מישקובסקי שלא להתייחס לאירוע. "הם משוגעים" אמר הרב קנייבסקי.