אאא

בבית החולים 'איכלוב' מתחיל להתאושש אהרון אלכסנדר גונצ'רוב, הצעיר שהותקף ככל הנראה על רקע אנטישמי בליל הסדר מחוץ לבית כנסת באוקראינה.

היום ביקר הרב הראשי לישראל הרב יונה מצגר את הצעיר, הרב מצגר אמר לצעיר שמצא לנכון דווקא ביום השואה לבוא לחזק ולעודד את הצעיר היהודי שהותקף על רקע אנטשמי.

אל הרב הראשי התלווה יו"ר זק"א יהודה משי זהב, וסמנכ"ל בית החולים הפרופ' שפירא, שהגיעו לבקר את הצעיר. פרופ' שפירא סיפר לרב על הטיפול הרפואי המסור שהוענק לצעיר, שהרופאים הגדירו אותו כ'נס רפואי' ו'תחיית המתים'.

אלכסנדר דיבר היום לראשונה וניסה להיזכר בתקיפה שעבר "מישהו נתן לי מכה מאחורה כשיצאתי חבוש כיפה מבית הכנסת, פתאום הרגשתי מכה ועוד מכה וצעקות 'ג'יד', כאב לי הראש מאד, אני לא זוכר מי נתן לי את המכות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הרב הראשי בירך את הצעיר בברכת כהנים, ואמר לו שכל העולם היהודי דאג לשלומו והתפללו עבורו, הרב הבטיח בסיום הביקור שעוד יבא לרקוד בחתונתו, וחיוך רחב עלה על פניו של הצעיר.

הצעיר הודה לצוות שטיפל בו "אני מודה למדינת ישראל ולעם ישראל בכלל ולצוות בית החולים 'איכילוב' ומתנדבי זק"א על כל מה שהם עשו עבורי והצילו את חיי, אני בתקווה לעשות עליה לישראל כאן הכי בטוח ליהודים" אמר אלכסנדר.

כזכור, אלכסנדר גונצ'רוב הותקף בליל הסדר מחוץ לבית הכנסת באוקראינה, והועבר בהטסה רפואית מיוחדת לבית החולים 'איכילוב' בתל אביב כשהוא מחוסר הכרה, מונשם ובמצב קשה. במשך כשבועיים שכב מחוסר הכרה, וביומיים האחרונים החל להגיב לתנועות סביבתיות, עד חזרתו להכרה מלאה.

בימים הקרובים צפוי אלכסנדר להשתחרר מהיחידה לטיפול נמרץ ולהתחיל תהליך שיקום.