אלי ישי. האשמות חמורות (צילום: פלאש 90)
אלי ישי. האשמות חמורות (צילום: פלאש 90)

איש לא הופתע בסביבתו של חבר-הכנסת הרב חיים אמסלם בעקבות הדיווח על הדחתו הצפויה ממפלגת ש"ס.

אתמול, מיד לאחר שנחשף כי נשיא מועצת חכמי התורה, מרן הרב עובדיה יוסף יורה לו לעזוב את המפלגה, הצביעו אנשיו של אמסלם לעבר אדם אחד – שר הפנים, אלי ישי. הוא, מבחינתם, האשם הבלעדי לסיום דרכו במפלגה.

הבוקר הם מפרסמים, באמצעות כיכר השבת, את תגובתם לסערה האחרונה.

"הרדיפה חסרת ההיגיון וציד המכשפות שמובילים אלי ישי ואנשיו כנגד הרב אמסלם, מזה זמן רב, ובמיוחד התבשיל האחרון בו שיקר והטעה ישי את מרן הגר"ע יוסף שליט"א ואת הרב מאזוז שליט"א בהציגו להם מצג שווא כאילו הגיגיו של כתב מסוים בעיתון מעריב הינם דבריו של הרב אמסלם עצמו, נובעים משלוש סיבות עיקריות", הם אומרים ומפרטים מיד:

"א) קנאתו במעמד והיוקרה הציבורית לה זוכה הרב אמסלם החוצה מגזרים ועדות,

"ב) היותו כלי שרת בידי פטרוניו הלא רשמיים החרדים הליטאים. אלו מזה זמן רב מפעילם מכבש לחצים על צמרת התנועה להוציא את הרב אמסלם משורותיה מחששם כי התמיכה והאהדה לה זוכים דעותיו ופעולותיו, יובילו להפסקת שליטתם האבסולוטית במנהיגי הציבור הספרדי ובציבור הספרדי.

"ג) עקב התנהלות בלתי בוגרת שאימץ ישי לעצמו משום מה, דבר שאינו מוסיף הדר למפלגה שמייצגת אותנו כציבור ספרדי, המכבד את עצמו ואת מורשתו.

"במקום להתעסק בעניינים אישיים וקטנוניים, על ישי לאמץ לעצמו התנהגות אחראית ורצינית של עשייה ופעילות למען הציבור אשר שלח אותו לכנסת".

תגובתו הרשמית של אמסלם, מן הסתם תבוא מיד כשישוב לארץ. ובינתיים מעריכים מקורביו כי הוא יסרב להחזיר את המנדט. במידה ויסולק מן המפלגה, כפי שמעריכים כעת, הוא ימשיך לכהן בכנסת כסיעת יחיד.