אאא

מתח רב ודריכות, גם ברחוב הדתי, לקראת נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ביום ראשון בערב באוניברסיטת בר אילן.

אתמול אחר הצהריים, הפתיע הגאון ר´ צבי ישראל טאו, ראש ישיבת "הר המור" בירושלים, כאשר החליט, שלא כמנהגו, להכין מכתב לראש הממשלה ולשגרו אליו באמצעות שליח אישי. המכתב יפורסם מחר בבוקר כמכתב גלוי בעיתון "הארץ", וקוראי "כיכר השבת" יכולים לעיין בו כבר עכשיו, בפרסום ראשון.

הרב טאו עומד בראשות ישיבת "הר המור" ונחשב לאחד ממנהיגי הציונות הדתית המוביל בה את הזרם הממלכתי. רבים מתלמידיו עומדים בראשות המכינות הקדם צבאיות הבולטות עלי ועצמונה ועשרות ישיבות נוספות. כאמור, הרב טאו ממעט לעסוק בשנים האחרונות בנושאים פוליטיים ומדיניים, ורק בשל ראייתו את השעה כחמורה, על פי דבריו, בחר לשגר את המכתב לנתניהו.

"בשעה גורלית זאת, עיני כל ישראל נשואות אליך", פותח הרב טאו את מכתבו לראש הממשלה. "כבוד ראש ממשלת ישראל, אחריות הדורות על שכמך בשעה זאת... העם בחר בך באמון ובתקווה לעמידה איתנה וזקופה. התחלת לפעול בעוז להדיפת לחצי אמריקה ואירופה מעלינו. בהמשך עמידה זאת תהיה הצלחתך והצלחת אומתנו... אין בידינו לסגת ולזוז מבעלותנו האלוקית על מקומנו זה ורק בהחזקת העמדה בו – יסוד קיומנו ועוז התקדמותנו. עם ישראל היושב בארץ ישראל ובכל מקום מחכה ומתפלל שעל ידך תרום קרננו בכבוד. על זה יוקירו אותך כל דורות האומה וגם הישרים שבאומות העולם".

"היה איתן ומשוגב מאוזר ישראל בגבורה, ומפואר מעוטר ישראל בתפארה", מסיים הרב טאו את מכתבו.