אאא

לרגל 63 שנות קיומה של מדינת ישראל, מגיש העיתון "מקור ראשון", את ´נבחרת החלומות´ המורכבת מ-63 אנשים שונים בישראל, שלמרות גילם הצעיר מסתמנים כהבטחה הגדולה הבאה בתחומם.

עורכי הפרוייקט שמחולק לקטגוריות שונות, כמו אומנות, כלכלה, תקשורת, צבא ואף רבנים, מציינים כי ישנם צעירים, כמו השרים גלעד ארדן ואריאל אטיאס, ואחרים, שללא ספק יהיו חלק מהעתיד של מדינת ישראל, אך הם כבר נמצאים עמוק בקלחת, ולכן לא צורפו לנבחרת.

בקטגוריית הרבנים מככבות ארבע דמויות, שתיים מהן חרדים. המפתיע ברשימה הוא הרב שבח רוזנבלט, בן 50, המוגדר ברשימה כ"הדבר החרדי הבא".

"במושגי הזמן של החברה החרדית, הרב רוזנבלט הוא זאטוט", כותבים עורכי הפרוייקט על בחירת הרב רוזנבלט, "גדולי הרבנים החרדיים נושקים לגילאי התשעים והמאה, כך שהערכה אם הרב הצעיר עתיד לעמוד על כס ההנהגה, מצריכה ראייה לטווח רחוק מאוד. ויחד עם זאת, בציבור החרדי מסמנים את הרב הליטאי הצעיר כעילוי שעוד לא היה כמוהו, ´פוייסק´".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

דמות חרדית-רבנית נוספת המופיעה ברשימה, הוא האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו, בן 38, המוגדר כ"גורו כלכלי". לדברי עורכי הפרוייקט, הרב פינטו הוא "הגורו של טייקוני הכלכלה והעסקים".

"נראה שמלבד לעמוד בראש מפלגה פוליטית כמו ש"ס, הרב פינטו שבר את כל השיאים. בין אשדוד למנהטן מנהל הרב הצעיר, נצר לשולשלות רבנים מוארות, אימפריה כלכלית חובקת עולם ומפיץ את תורתו לכל מי שרק חפץ לשמוע. והם, צדיקים-בינוניים-ועשירים, אוהבים לשמוע אותו", כותבים עורכי הפרוייקט על בחירתו.

ל"כיכר השבת" נודע כי מאחורי הקלעים בהתמודדות על מקום ברשימת 63 הנבחרים, הצטופפו לא מעט שמות רבנים חרדים מוכרים, אך בסופו של דבר, לאחר בירור מעמיק, הגיעו עורכי הפרוייקט למסקנה, כי הרב שבח רוזנבלט, המחזיק ברשת בתי הוראה ברחבי הארץ, הוא "הדבר החרדי הבא", כהגדרתם.