אאא

"אנו יודעים גם להוציא מאות אלפי איש לרחובה של עיר", כך, בסיום דבריו, שיגר ראש ישיבת "אור ישראל", הגאון רבי גיאל רוזן, איום מרומז אך תקיף כלפי השלטונות בישראל.

כמאה ראשי ישיבות בראשות מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן וחברי מועצת גדולי התורה, התאספו אמש (שני) לכינוס מיוחד לקראת ההכרעה הקרובה על החוק לגיוס בני הישיבות.

מיד לאחר דבריו הנוקבים של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, נשא דברים הגאון רבי יגאל רוזן, ששמע לפני הכינוס דברי הדרכה מראש הישיבה והביא אותם בפני הרבנים.

מתברר כי המסר הינו מורכב למדיי, כשמחד דוגל מרן הגראי"ל בהמשך הניסיונות שלא "לשבור את הכלים" מול השלטונות ולפעול בחוכמה ובשקט למיגור הגזירה הנוראה, אך מנגד הדגש הברור הוא כי באם יגיעו לקו האדום ויכלו כל הקיצין הרי שראש הישיבה יורה להמונים לצאת ולהפגין ברחובות.

לאחר שהסביר הגר"י רוזן באריכות את דרכי המלחמה הנכונות על פי השקפתו של מרן ראש הישיבה, כאשר הוא מדגיש שוב ושוב כי לא תהיה פשרה על שום אברך ועל שום בחור ישיבה, בחר הרב רוזן להתייחס לאלו החושבים שעל-ידי מלחמות בראש חוצות ניתן להשיג הישגים ושיגר כלפיהם עקיצה חריפה.

"מזה כבר יותר משנה וחצי שבוטל החוק הקודם שנקרא 'חוק טל' ואז היה פחד ואימה", אמר רבי יגאל, "הילכו עלינו אימים, אנו כבר התרגלנו, אבל נשים לב, אנו בגדר של אין בעל הנס מכיר בניסו, ברוך השם כבר למעלה משנה וחצי, לא יידח ממנו נידח, כל מי שהתנהל כפי הוראת מרן ראש הישיבה ומועצת גדולי התורה, לא נפלה שערה אחת משערות ראשו ארצה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אולי אסור אפילו לומר זאת ברבים", חשף הגר"י רוזן את צפונות ליבו בפני השומעים, "אבל במידה מסוימת המצב בשנה וחצי האחרונות עוד יותר טוב משנים קודמות. אם אז היו בעיות במה שנוגע לאלו הנקראים 'תיכוניסטים', בסיעתא דשמיא הכל הסתדר מול שלטונות הצבא".

רבי יגאל המשיך ואמר כי "היו מקרים מאוד קשים של כאלו שכבר היו מחוילים לצבא והוציאו אותם משם, יש פשוט סיעתא דשמיא בעניין הזה. כיום הזה היה צו חיול ללמעלה מ-1,200 בחורים ונדחה בצהריים לארבעה חודשים ובסייעתא דשמיא יידחה גם עלה".

בהמשך דבריו שיגר הרב רוזן איום מרומז כלפי השלטונות, וזאת על דעתו של מרן, כי באם יהיה צורך נדע גם לפעול בהפגנות.

"אם חס ושלום יכלו כל הקיצין, אנחנו יודעים את הדרך וכבר הוכחנו זאת, אנו יודעים גם להוציא מאות אלפי איש לרחובה של עיר, שלא נזדקק לזה, אבל אם נצטרך לזה, על דעת מרן ראש הישיבה לא נימנע מזה", סיים ר"י אור ישראל את נאומו.