אאא

התפתחות במירוץ לתפקיד הרב הראשי והראשל"צ: הגאון רבי יהודה דרעי, רבה של באר שבע ואחיו של יו"ר ש"ס אריה דרעי, צפוי להודיע על הסרת מועמדותו לתפקיד הרב הראשי הספרדי לישראל.

מדובר בבשורה עבור הגאון רבי יצחק יוסף, מועמדו של אביו, מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף, שבפרישת הרב דרעי סיכוייו של הרב יוסף להיבחר - מתחזקים. 

הפרישה הצפויה טובה גם ליו"ר ש"ס אריה דרעי שהתמודדותו של אחיו הביאה למתיחות בתוך המשפחה שהגיעה לשיאה כאשר אנשי לשכתו של הרב דרעי טענו כי: "גורמים פוליטים בתנועת ש"ס והעומד בראשם (אריה דרעי. י.כ) עושים הכל כדי לסכל את מועמדותו של הרב יהודה דרעי לכהונת הרב הראשי לישראל".

יצוין כי הרב דרעי צפוי להסיר את מועמדותו רק כאשר יהיה בטוח באופן סופי כי הגר"י יוסף הוא המועמד הסופי של הגר"ע יוסף, ולא יהיו שינויים (משפטיים) של הרגע האחרון. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

החשש של הרב דרעי הוא כי ברגע האחרון אנשיו של הרב ציון בוארון, המתמודד גם הוא לתפקיד, יצליחו בדרכים שונים לפסול את מועמדותו של הגר"י יוסף וישאירו את הרב בוארון כמתמודד יחיד לתפקיד מטעם הציבור הספרדי-חרדי. 

הרב דרעי עצמו אמר הערב כי: "אני לעולם לא אתמודד נגד מועמד של מרן הרב עובדיה יוסף. אני אתמודד רק אם ישתנו דברים. מה שמרן הרב עובדיה יוסף יגיד - אני יעשה. לא אסור ימין או שמאל".

מקורב לרב דרעי אמר בשיחה עם 'כיכר השבת': "הרב תומך במועמדות של הגאון הרב יצחק יוסף. הוא יבהיר את זה גם בקולו. אבל אנחנו חוששים שאנשי בליעל ינסו להביא למצב שהמועמדות של הרב יצחק תיפסל מה שישאיר רק את הרב בוארון במירוץ. הרב לא יתמודד במידה ואכן הרב יצחק יוסף יהיה המועמד הסופי לתפקיד".