אאא

וכל בית ישראל יבכו את השרפה אשר שרף ה': ברחוב הקבלן 45, יחד עם כלל בית ישראל, נמצאים בתוך שבעת ימי האבל על פטירת מרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף זצוק"ל.

בית הכנסת שהוקם מתחת לביתו של הרב, נשאר מיותם ממנהיג הדור, מפוסק הדור, ממנהיגם של ישראל. מקומו של הרב בסמוך לארון הוקדש נשאר ללא רבו המובהק.

אך בבית הרב ובהנהגת ש"ס החליטו כי בית הכנסת של הרב ימשיך לפעול כבימי חיותו של הרב ולהמשיך לקיים בו מידי יום תפילות ושיעורי יומי.

ל"כיכר השבת" נודע כי מי שצפוי למלות את מקומו של מרן זצ"ל הוא בנו הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף, שיגיע לבית הכנסת מידי בוקר ואף ימסור במקומו של אביו זצ"ל את השיעור היומי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עוד נודע ל"כיכר השבת" כי גם את השיעור העולמי המסורתי מידי מוצאי שבת אותו נהג למסור מרן זצ"ל ומועבר בלווין לבתי כנסת בארץ ובעולם, ימסור באופן קבוע בנו הראשל"צ הגר"י יוסף.

בהחלטה כי בנו הגר"י יוסף ימלא את מקומו, מעבירים בני המשפחה וההנהגה הפוליטית של ש"ס את המסר כי מיד בתום ימי השבעה מי שימשיך להנהיג את הציבור הספרדי מבחינת פסקי הלכה הוא בנו הראשל"צ הגר"י יוסף. 

גורם ברחוב הקבלן 45 אמר בשיחה עם "כיכר השבת" כי "אף אחד לא יכול להיכנס לנעליו של רבינו הגדול זצוק"ל, אבל חייב ממשיך דרך, ממשיך שימשיך לפסוק הלכות בדרכו של מרן זצ"ל, מי פוסק ראוי יותר מאשר הראשל"צ הרב יצחק שיאריך ימים, זו הייתה דעתו של מרן זצ"ל וזה מה שיהיה בעז"ה".