אאא

מתאחדים במאבק על עולם הרבנות: הגאון רבי יצחק יוסף, המועמד מטעם ש"ס לתפקיד הראשון לציון והרב הראשי לישראל, הוזמן הצהריים (שישי) למעונו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן.

סמוך לשעה 15:00 הגיע הרב יצחק יוסף למעונו של ראש הישיבה, ותחילה שוחח במקום עם ראש עיריית בני ברק ומזכיר מועצת גדולי התורה, אברהם רובינשטין.

לאחר-מכן, בעודו ממתין לכניסתו של ראש הישיבה, עיין הרב יצחק יוסף בספרי לימוד במקום.

לאחר מספר דקות נכנס ראש הישיבה לחדר, ולחץ את ידו של הרב. "זה רבי יצחק, בנו של הרב עובדיה יוסף", הוא הוצג בפני ראש הישיבה, שהשיב בחיוך: "שלום עליכם".

כאשר עלה דבר התמודדותו של הרב יצחק יוסף לתפקיד הרב הראשי הספרדי והראשון לציון, בירכו הגראי"ל שטיינמן בחמימות: "שיהיה ברכה והצלחה".

במהלך השיחה, הוזכר מצבו הרפואי של מרן הגר"ע יוסף ומרן הגראי"ל שטיינמן ביקש שיעתירו בתפילה לרפואתו. 

מאוחר יותר, נועד הגר"י יוסף עם הגאון רבי גרשון אדלשטיין

הרב אדלשטיין קם מכסאו וקיבלו בחמימות רבה כשהוא מתעניין במצב בריאותו של אביו מרן הרב עובדיה יוסף. הגאון הרב יצחק יוסף סיפר לגר"ג אדלשטיין כי עדיין יש לו כאבים וייסורים, אך בעיקר מה שמפריע למרן זה הקושי ללמוד ולשקוד בתורה בשל כך.

"אבי שליט״א", הוסיף רבי יצחק יוסף, "נמצא באמצע תהליך של כתיבת ספר עב כרס על תרומות ומעשרות ולכן חשוב להתפלל לבריאותו השלימה".

הגר״ג אדלשטיין ביקש את שמו המלא של מרן לתפילה. 

בכך מסתיימת לה הסאגה סביב השאלה האם 'דגל התורה' תתמוך ברב יצחק יוסף לתפקיד ותפעל עבורו. 

תמיכתו של ראש הישיבה מגיעה לאחר תמיכת מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף ברב דוד לאו, שקיבל את תמיכת מרן הגרא"ל שטיינמן כמועמדו לתפקיד הרב הראשי האשכנזי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כזכור אתמול (חמישי) חשפנו את דבריו של מרן הגר"ע יוסף לרב דוד לאו שאמר: "אני מבקש בכל לשון של בקשה להטיל את כל הכוח שהוא ייבחר. אני גם כן כך רוצה".

"שמעתי עליך הרבה מאוד לא סתם דיבורים", אמר הגר"ע לרב דוד לאו, "אלא אני רוצה שאתה תהיה גם כן (רב ראשי - י.כ.)".

בהמשך המפגש, אמר הגר"ע לרב דוד לאו: "לבחור בעד הרב האשכנזי רבי דוד, בעזרת השם", כשהוא מעריף עליו גילויי חיבה.

לאחר מכן פנה הרב עובדיה יוסף לשאר הנוכחים וביקש מהם: "תעשו כל יכולתם, מורי ורבותי, לטובת רבי דוד שיהיו יחד (הוא ורבי יצחק יוסף ברבנות הראשית - י.כ.)".

צילומים: שוקי לרר
צילומים: שוקי לרר