אאא

הרב אמנון יצחק, שהקים ועומד מאחורי מפלגת 'כח להשפיע', מצהיר בראיונות לכלי התקשורת כי לא יצביע למפלגה.

ימים ספורים לאחר שביתו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן הוציאו הבהרה לפיה ראש הישיבה תומך אך ורק ב'יהדות התורה', במטרה להכחיש את השמועות שהגראי"ל תומך במפלגת 'כח להשפיע', הרב אמנון יצחק ממשיך לרמוז בראיונות כי ראש הישיבה נתן לו את ההוראה לפתוח מפלגה חדשה.

"קודם כל זה הרב שטיינמן, אחד מגדולי הדור האשכנזים, שאמר לי אם יש לך כח אלקטורלי מצווה להציל, ואני הולך להציל עד כמה שאפשר", אמר הרב יצחק בראיון לרדיו 'קול הים האדום'.

בהמשך הראיון גילה הרב יצחק שהוא בעצמו לא יצביע למפגלה שהוא עומד בראשה: "זו הייתה החלטה לא קלה כי אני לא בוחר בעצמי, אני אישית בעצמי לא אצביע (ל'כח להשפיע' - י.כ.), אני לא משקר, אני אומר את האמת בפנים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בתוך כך בש"ס ממשיכים לדגול בשיטה שלא להתייחס לרב יצחק למרות שהוא ממשיך לתקוף את המפלגה ולומר דברים קשים נגד בני ביתו הקרובים והמסורים של מרן פוסק הדור הרב עובדיה יוסף.

"בנתיים לא מתייחסים אליו", אומר בכיר בש"ס, "אם הוא ימשיך לדבר ולגדף את אנשיו הקרובים של מרן מאור ישראל הרב עובדיה יוסף כנראה שבסוף הרב יצא נגדו בשיעור השבועי".

לדבריו, "הרב שמע את הדברים של הרב אמנון יצחק בכלי התקשורת וזה כאב לו מאוד, הרב היה בצער שככה הרב יצחק מדבר על האנשים המסורים אליו 24 שעות ביממה, יהיה לזה סוף, מרן לא ישב בשקט, מרן בסוף יתייחס אליו בשיעור ויסביר לציבור למה אסור להצביע לאמנון יצחק ולמפלגתו".