אאא

ערב האזכרה למקובל הרב יצחק כדורי, מפרסמת קהילה ברסלב ביבניאל המונהגת על ידי הרב שיק סיפור מעניין, לפי פרטיו שנבדקו ואומתו לטענת הקהילה, הרב כדורי אמר לאחר פגישה עם הרב שיק כי 'זכה לראות את המשיח'.

באתר האינטרנט של הקהילה, בו הובא הסיפור, הדגישו כי "אין בהבאת סיפור זה שום כוונה להביע עמדה מסויימת, אלא להביא את דברי המקובל הרב יצחק כדורי כהוויתם לאחר שבדקנו ואימתנו את הסיפור מכלי ראשון".

לפי הפרטים שפורסמו, הסיפור אירע כאשר מנהיג הקהילה הגיע לביקור במעונו של זקן המקובלים בירושלים. לאחר שיחה ארוכה בענייני השעה, נפרדו השניים לשלום, והמקובל ליווה את הרב שיק לעבר היציאה מביתו.

"רגע לפני שעלה מוהרא"ש מברסלב אל רכבו" נכתב באתר הקהילה, "הגיע בריצה אחד מבני ביתו של המקובל שנכח בפגישה ושח בהתרגשות באוזנם של חסידי ברסלב שהיו במקום; "ידוע שהרב כדורי זכה לראות את בעל ה'בן איש חי' ואף קיבל ממנו שלוש ברכות: שתהיה לו אריכות ימים מופלגת, שלא יזדקק למשקפיים ושיזכה לראות את פני משיח צדקנו. שתי הברכות הראשונות התקיימו בבירור, והנה ממש עכשיו כשיצא הצדיק מיבנאל מחדרו של הרב כדורי, אמר לי הרב שזה עתה התקיימה אצלו הברכה השלישית"".

 (צילום ארכיון: פלאש 90)
הרב שיק, מנהיג ברסלב ביבניאל (צילום ארכיון: אלי הורביץ)
הגדלה

קודם לסיפור המעניין, הביאו באתר הקהילה סיפור אחר, ככה"נ בכדי לאפשר פרשנות נוספת לסיפור: "מסופר שבתקופת רבינו נחמן מברסלב היה יהודי שקיבל ברכה מהבעל שם טוב הקדוש שיזכה לקבל את פני משיח, ואכן אותו יהודי האריך ימים והגיע לגיל מופלג. מרוב זקנותו, הוא כבר קץ בחייו ורצה למות, והיה נוסע אל כל הצדיקים לספר על ברכתו של הבעל שם טוב שעדיין לא זכה לה, ואין לא עוד כוח לחיות מאחר והוא כבר זקן בא בימים".

"פעם אחת הגיע אותו זקן, שהיה כבר בן מאה וחמש עשרה, לעיר ברסלב. הוא שמע שבעיר זו גר רבי נחמן מברסלב שהוא נכדו של הבעש"ט והחליט להיכנס אליו. כשנכנס, התאונן כהרגלו על הברכה שעדיין לא התקיימה וכבר אין לו עוד כוחות. כשיצא מהפגישה אצל רבינו הקדוש עלה במחשבתו שאולי הבעש"ט התכוון בברכתו שיזכה לקבל את פניו של נכדו - האברך הצדיק הזה, ושמח מאוד שהנה כנראה התקיימה הברכה, וחזר לביתו ואכן נפטר בשיבה טובה" נכתב. 

כזכור, הרב כדורי, מגדולי המקובלים, הלך לעולמו בכ"ט בטבת ה'תשס"ו, כאשר הגרסאות השונות לגבי גיל פטירתו חלוקות בין 104, 110, ואף 122.