אאא

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו נועד הבוקר (חמישי) עם הארכיבישוף הראשי של הנוצרים באזור דרום הארץ, ד"ר אליאס שקור, יחד עם רבה של משטרת ישראל הרב משה גפני ובכירי המשטרה באזור הצפון.

המפגש נערך כחלק מההיערכות לקראת צאת יום הכיפורים אז יחול החג של הנוצרים וזאת במטרה למנוע עימותים וחיכוכים בתהלוכות הצפויות במוצאי השבת.

הרב לאו ביקש מהארכיבישוף לשקול את ביטול התהלוכות או קיום החגיגות באולמות שמחה ולא ברחובות העיר, למנוע חיכוכים ועימותים עם המשטרה ובין אוכלוסיות שונות.

הארכיבישוף בירך את הרב דוד לאו על הגעתו ועל עצם המפגש, ואמר כי יקבל כל בקשה שלו בעניין כדי למנוע עימותים וחיכוכים.

הרב לאו ציין כי כפי שהוא מתייעץ עם רופאים בכל שאלה הלכתית הנוגעת לנושא רפואי, כך גם בנושאים ביטחוניים הוא מתייעץ עם בכירי המשטרה, "בתום הערכת המצב שהמשטרה תקיים היום, נדע מה נכון יהיה לעשות, ונשמח על שיתוף הפעולה כדי למנוע חיכוכים".

במהלך הפגישה, סיכמו הצדדים כי משטרת ישראל תקיים הערכת מצב ובסיומה יישמר הקשר בין הרב לאו לארכיבישוף כדי לתאם את הנושא.

"המפגש הזה חשוב מאין כמותו, כעת וגם בעתיד, לשמור על קשר ולהישאר בהידברות בין מנהיגי הדתות ולפעול ככל הניתן למניעת חיכוכים, עימותים ואלימות, אני מודה לארכיבישוף על האירוח ומאחל לכל העמים וכל הדתות שנה טובה ומבורכת", סיכם הרב הראשי הרב לאו שבירך את מפקדי המשטרה והרבנות המשטרתית בראשות הרב משה גפני על הירתמותם לקיום המפגש.

בתום המפגש, הודיעו בכירי המשטרה לרב הראשי הרב דוד לאו כי בעקבות קיום המפגש הזה והנכונות של הארכיבישוף לקבל את בקשתו של הרב הראשי לפעול למניעת חיכוכים ולשינוי אופי החגיגות של הנוצרים במוצאי השבת, מוצאי יום הכיפורים, ישוחררו ככל הנראה מאות שוטרים לבתיהם ליום הכיפורים מאחר וככל הנראה ההיערכות תרד בעקבות המפגש עם הארכיבישוף.